"Kılıçdaroğlu'nun başı için evet" mesajını paylaşmıştı... Son dakika haberi geldi


"Kılıçdaroğlu'nun başı için evet" mesajını paylaşmıştı... Son dakika haberi geldi

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven’in tasarrufuyla Malatya İl Seçim Müdürü Gürsel Dursun, kişisel Facebook sayfasında “Kılıçdaroğlu’nun başı için evet” mesajı üzerine resen açılan idari soruşturma kapsamında açığa alındı. Dursun, hakkındaki soruşturma sonuçlanana kadar görevinden el çektirilerek, açığa alındı.

Bu içerik 58 kez okundu.

YSK Başkanı Sadi Güven dün sabahki YSK toplantısında Kurul üyelerine bilgi vermiş ve Facebook paylaşımı nedeniyle Müdür Dursun hakkında idari soruşturma açtığını bildirmişti. YSK mevzuatına göre il ve ilçe seçim müdürleri hakkında soruşturma açma yetkisi YSK Başkanı’na ait bulunuyor.

Güven’in talimatı ile hakkında dün sabah idari soruşturma açılıp savunması istenen Müdür dün akşam 17.00 itibarıyla jet hızıyla görevinden alındı.

SAVUNMA VERECEK

YSK, Müdür Dursun’dan gelen tepkiler üzerine kaldırdığı mesajı için açılan idari soruşturma kapsamında savunmasını da istedi. Soruşturma kapsamında, Müdür Dursun’a disiplin cezası verilebileceği gibi “Ben değil çocuğum paylaştı” savunması haklı görülürse, “ceza verilmesine yer yok” kararı da alınabilecek.

O MESAJ NEYDİ

YSK Malatya İl Seçim Müdürü Dursun, kişisel Facebook sayfasında, “Vallahi evet, billahi evet, tallahi evet. Kılıçdaroğlu’nun başı için, fakir fukaranın aşı için, anaların gözyaşı için, şehitlerin naaşı için” diye paylaşımında bulunmuştu.

Gelen tepkiler üzerine Facebook hesabından bir açıklama yapan Gürsel Dursun, söz konusu paylaşımı reşit olmayan çocuğunun yaptığını, paylaşımla herhangi bir ilgisi olmadığını iddia etmişti.. Dursun, başta Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm vatandaşlardan özür dilediğini yazmıştı.

O mesaj şöyle:
“Sosyal medyada gündemde olan paylaşımımı haberlerden ben de yeni öğrenmiş bulunmaktayım. Mobil uygulamadan ana sayfamdaki bir gönderi reşit olmayan çocuğum tarafından paylaşılmıştır. Söz konusu paylaşımla herhangi bir ilgim yoktur. 30 yıldır demokratik bir şekilde görevimi yürüttüğümü tüm siyasi partiler ve Malatya kamuoyu bilir. Bu paylaşımla öncelikle Sayın Genel Başkan başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızdan özür diliyorum. Kamuoyuna saygılarımla bildiririm.”

Ayrıntılar geliyor…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ'cü 2 hain darbeci Yunanistan'a kaçtı!
FETÖ'cü 2 hain darbeci Yunanistan'a kaçtı!
Son dakika... Çanakkale'de yine deprem
Son dakika... Çanakkale'de yine deprem