Son dakika! Plan tamam, AK Parti'de sıcak saatler yaşanıyor

Son dakika! Plan tamam, AK Parti'de sıcak saatler yaşanıyor

AK Parti Ar-Ge'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 6 aylık atılım dönemi planladığını söyledi.

Son dakika! Plan tamam, AK Parti'de sıcak saatler yaşanıyor
Son dakika! Plan tamam, AK Parti'de sıcak saatler yaşanıyor Editör

AK Parti'de Ar-Ge'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Hamza Dağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 6 aylık atılım dönemi planladığını belirterek, icraatların  hayata geçmesi noktasında Ar-Ge biriminin de koordinasyonu sağlamaya yardımcı olacağını belirtti.

AA muhabirine konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleşen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında bir temayül yoklaması yapıldığını belirterek, bu nedenle bir buçuk saatlik bir ara verildiğini ve ardından Merkez Yürütme Kurulu (MYK) listesinin açıklandığını aktardı.

Kendisine Ar-Ge'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinin de bu  esnada tevdi edildiğini anlatan Dağ, Ar-Ge birimine, partiye ve Türkiye'ye katkı sağlamak adına yapılabilecek ne varsa yapmaya gayret edeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tevazunun elden bırakılmaması ve çat kapı ziyaretlerin artırılması yönündeki talimatını hatırlatan Dağ, şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ziyaretler, bire bir esnaf  toplantıları ve sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmeler, bunların çok daha fazla  geri dönüşleri söz konusu oluyor. Ben bugüne kadarki siyasi hayatımda bunları  yapmaya gayret ettim. Bu görevde de yine bunları yapmaya devam edeceğiz. Zaten  siyasetin doğası, siyasetin gereği, siyasette olması gereken bu. Bunu yaptığınız  zaman başarılı oluyorsunuz."

"AK PARTİ BİR SIÇRAMA DÖNEMİ GERÇEKLEŞTİRMELİ"

AK Partinin tekrar bir sıçrama dönemi gerçekleştirmesi gerektiğinin  altını çizen Dağ, "15 yılın tabii ki bir yorgunluğu olabilir. Sayın  Cumhurbaşkanımızın demiş olduğu metal yorgunluk gibi durumlar olabilir,  teşkilatlarda da olabilir, insanlarda da olabilir yani bu bizi çalışmaktan ve  koşuşturmaktan geri durdurmayacaktır." diye konuştu.

20 yıldan bu yana siyasetin içinde olduğunu ve bunun 13 yılını AK  Parti teşkilatları içinde geçirdiğini anlatan Dağ, bu süreçte de siyaset ve  vatandaşlarla birebir temas yolunu tercih edeceklerini ve Ar-Ge Başkanlığı olarak  da bunun tüm Türkiye'de koordinasyonunu sağlayacaklarını aktardı.

Dağ, "Sayın Cumhurbaşkanımız tekrar Genel Başkan olmasıyla yeni bir 6  aylık atılım dönemi gerçekleştirmeyi ortaya koydu. Bu minvalde bakanlara da  önümüzdeki 6 ay içinde hızla millete direkt temas edecek yapılması gereken işleri  ortaya koymaları için haziran sonuna kadar süre verdi." ifadelerini kullandı.

Bu çalışmaların millete fayda sağlayacağı gibi partiye de olumlu  etkisinin olacağına işaret eden Dağ, "Dolayısıyla bu açıdan bakıldığında, bu  icraatların hayata geçmesi noktasında esasında bir denetim değil bir koordinasyon  ortaya koyacağız." dedi.

"BU GÖREVLERİN BİR MEVKİ DEĞİL SORUMLULUK OLDUĞUNUN BİLİNCİNDEYİZ"

Ar-Ge Biriminin, AK Parti'nin kuruluşundan bu yana var olduğunu  vurgulayan Dağ, şunları kaydetti:

"Bugüne kadar bir çok başkan burada görev yaptı. Kurucu Başkanımız  Hilmi Güler, daha sonra uzun yıllar Reha Denemeç arkasından Süleyman Soylu, Ekrem  Erdem, Fatma Betül Sayan Kaya, Recep Akdağ, en sonda Nükhet Hotar hanımefendi  görev yaptı.

Bugüne kadar görev yapan her bir başkanımız, bu bayrağı her  seferinde bir üste doğru götürdü. Biz hepsine, partimize, millete, ümmete,  mazlumlara ve mağdurlara bu anlamda katkı sağladıkları için canı gönülden  teşekkür ediyoruz.

Biz de inşallah aldığımız bu bayrağı daha yukarılara  taşıyabilirsek en büyük hedefimiz, düşüncemiz ve beklentimiz de bu. Bunu yapmaya  gayret edeceğiz. Bu görevlerin bir mevki, makam değil bir sorumluluk olduğunun  bilincindeyiz. Herkese karşı bu anlamda sorumluluğumuz var. Ülkemize karşı  sorumluluğumuzun arttığının farkındayız."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alessandra tamamen doğal ve çıplak
Alessandra tamamen doğal ve çıplak
Tarkan’ın şarkısı çalıntı mı? Karar açıklandı…
Tarkan’ın şarkısı çalıntı mı? Karar açıklandı…