Flaş Kimse Bunu Beklemiyordu! ABD'den İran'a Misilleme

Flaş Kimse Bunu Beklemiyordu! ABD'den İran'a Misilleme

Son Dakika Güncel Haberler

Flaş Kimse Bunu Beklemiyordu!  ABD'den İran'a Misilleme
Flaş Kimse Bunu Beklemiyordu!  ABD'den İran'a Misilleme Editör

ABD Hazine ve Dışişleri bakanlıklarından yapılan açıklamalara göre,  Başkan Donald Trump yönetimi, İran'a karşı bir dizi yeni yaptırım kararı  aldı.
 
Hazine Bakanlığının açıklamasında, "İran'ın yasadışı aktörleri ve  uluslararası suç faaliyetleriyle ilişkili 7 kişi ve 9 kuruluş hakkında yaptırım  kararı alındığı" bildirildi.
 
ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin konuya ilişkin, "ABD yönetimi,  İran'ın terörizm desteği, balistik füze programı ve insan hakları ihlalleri dahil  olmak üzere habis faaliyetlerini hedef almaya devam edecek." dedi.
 
Dışişleri Bakanlığı da balistik füze programını desteklediği  gerekçesiyle iki ayrı kuruluşu kara listeye aldı. İlgili açıklamada, yaptırım  uygulanacak kişi ve kuruluşların büyük bölümünün İran Devrim Muhafızları Ordusuna  destek verdiği öne sürüldü.
 
Toplamda 18 kişi ve kuruluş hakkında alınan yaptırım kararlarının,  Beyaz Saray'ın İran'ın 5+1 ülkeleriyle 2015 yılında imzaladığı nükleer anlaşmanın  şartlarına uyduğunu teyit etmesinden bir gün sonra açıklanması dikkati çekti.
 
ABD'nin yaptırım listesine eklenen şahıs ve kurumların, ülkedeki mal  varlıkları donduruluyor ve Amerikalıların kara listedekilerle ticari ilişki  kurması yasaklanıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bestemsu’dan sevgilisi isyanı: ‘Beni birisiyle el ele görürseniz…’
Bestemsu’dan sevgilisi isyanı: ‘Beni birisiyle el ele görürseniz…’
Burcu Binici: ‘Sakın şehit olma’ dediler
Burcu Binici: ‘Sakın şehit olma’ dediler