Hayatlarının Şokunu Yaşadılar! 'Evli Değilsiniz...'

Hayatlarının Şokunu Yaşadılar! 'Evli Değilsiniz...'

Son Dakika Güncel Haberler

Hayatlarının Şokunu Yaşadılar! 'Evli Değilsiniz...'
Hayatlarının Şokunu Yaşadılar! 'Evli Değilsiniz...' Editör

Aydın Karacasu'da bulunun sürücü kursunda direksiyon eğitmeni olarak çalışan Deniz Akkan ile Denizli'nin Tavas ilçesinde yaşayan Safiye Uytun 1 senelik arkadaşlıklarının ardından evlenmeye karar verdi.

Resmi müracaatların ardından 18 Temmuz tarihinde şahitlerin huzurunda dünyaevine giren çift, mutlu bir şekilde düğün hazırlıklarını yapmaya başladı.

Deniz ve Safiye çifti, 9 Ağustos günü düğün öncesi kimliklerini yenilemek ve kimliklerdeki medeni durumunu değiştirtmek için nüfus müdürlüğüne başvurdu.

Gelin ve damat müdürlük personelinin bilgisayar ortamında dosyalarına ulaşmaya çalışıp ulaşamaması sonrası "Siz evli değilsiniz" yanıtını aldı. Yaşanan şokun ardından Deniz Akkan olanlara anlam vermeye çalışırken, Safiye Uytun gözyaşlarını tutamadı.

DOSYA GÖNDERİLMEMİŞ

Nüfus müdürlüğü personellerinin ilk defa böyle bir şeyle karşılaştıklarını söylediklerini ifade eden Deniz Akkan, kanuni yollara başvuracaklarını kaydetti.

Belediyeden nüfus müdürlüğüne ilk olarak "Onlar burada evlenmemiş" yanıtı verildiğini dile getiren Deniz Akkan, "Elimizde fotoğraflar var, nasıl burada evlenmemişiz" diye sordu.

Yapılan incelemelerin ardından belediye çiftin Karacasu'da evlendiğini kabul ederken nikah sonrası nüfus müdürlüğüne gönderilmesi gereken dosyanın gönderilmediği ortaya çıktı.

Dosyanın akıbetini bilmediklerini ifade eden Deniz Akkan, "O tarihlerde evlenen herkesin dosyası gönderilmiş, bizimki nasıl gönderilmiyor? Bizimki nasıl unutuluyor.?

Oradaki memurları ne kadar suçlayabiliriz bilemiyorum. Belediyedeki memurların bilerek yapacaklarına inanmıyorum. Kanuni haklarımızı da arayacağız" dedi

BİR TEK EVLİLİK CÜZDANI VAR

Evlilik cüzdanı dışında evli olduklarına dair hiçbir resmi belge olmadığını ifade eden Deniz Akkan, "Ben bu 20 gün içinde ölseydim benim eşim bekar mı kalacaktı? Hiç evlenmemiş mi gözükecekti? Bunun cevabını bilmiyoruz.

Evlilik cüzdanı dışında resmiyette hiçbir şey gözükmüyor. Nüfus cüzdanımızı değiştirmeye gitmesek böyle bir durumdan haberdar olamayacaktık" şeklinde konuştu.

Kaynak : Posta

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alessandra tamamen doğal ve çıplak
Alessandra tamamen doğal ve çıplak
Tarkan’ın şarkısı çalıntı mı? Karar açıklandı…
Tarkan’ın şarkısı çalıntı mı? Karar açıklandı…