‘Mossad ile alınan karar gayrimeşru’

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuzey Irak Kürt yönetiminin referandum kararının meşru olmadığını söyledi. İran Cumhurbaşkanı Ruhani ise “Bu kararı telafi etmeliler” dedi

‘Mossad ile alınan karar gayrimeşru’
‘Mossad ile alınan karar gayrimeşru’ Editör

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-İran 4. Yüksek Düzeyli İşbirliği Konsey Toplantısı için dün İran'ın başkenti Tahran'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Sadabad Sarayı'nda Erdoğan'ı resmi törenle karşıladı. Erdoğan ve Ruhani daha sonra baş başa görüşmeye geçti.

Yaklaşık 1.5 saat süren görüşmede Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin gayrimeşru referandumuna karşı tam mutabakat çıktı. Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi toplantısına başkanlık eden iki lider daha sonra ortak basın açıklaması yaptı.

Seçimi yeniden kazanması dolayısıyla Ruhani'yi tebrik eden Erdoğan, Muharrem ayının tüm İslam dünyası için hayırlara vesile olmasını niyaz ettiğini söyledi. Erdoğan, özetle şöyle dedi:

Bölgesel sorunlar şu anda gündemimizde. Özellikle şu anda üçlü mekanizmalar şeklinde çalıştığımız Irak sorunu önümüzdeki ilk madde haline gelmiş vaziyette. Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi'nin gayri meşru referandumunu zaten tanımadığımızı ifade ettik.

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İşte Miss Turkey 2018 güzeli Şevval Şahin
İşte Miss Turkey 2018 güzeli Şevval Şahin
Ünlü oyuncu Melek Baykal hastaneye kaldırıldı
Ünlü oyuncu Melek Baykal hastaneye kaldırıldı