15 yılda 233 milyarlık sosyal yardım yapıldı

Türkiye’nin kimsesizleri ve mazlumları yok sayan bir devlet olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da önemli şehircilik ve çevrecilik adımları atıldığını, Batı’da olanın Doğu’da da olmasını istediklerini vurguladı

15 yılda 233 milyarlık sosyal yardım yapıldı
15 yılda 233 milyarlık sosyal yardım yapıldı Editör

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim için PKK neyse FETÖ odur. Bizim için DEAŞ neyse DHKP-C ve benzeri örgütler de aynıdır. Ülkemize ve milletimize zarar veren, geleceğimize kasteden hiçbir örgütü bu topraklarda yaşatmayacağız.

Terör örgütlerine doğrudan ve dolaylı destek veren hiç kimse, bu ülkenin ekmeğini yemeyi, suyunu içmeyi, imkânlarından faydalanmayı hak etmiyor demektir" dedi. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden gelen bazı kanaat önderlerini kabul etti.

MAZLUMLARI YOK SAYMADIK

Türkiye'nin, asla zenginliklerini sadece belirli kesimlerin elinde toplayan kimi ülkeler gibi garipleri, mazlumları ve kimsesizleri yok sayan bir devlet olmadığını ifade eden Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Geçtiğimiz 15 yılda ülkemizdeki tüm bu kesimleri desteklemek için yaptığımız sosyal yardımların tutarı 233 milyar lirayı geçmiştir. Bir başka ifadeyle her yıl 15.5 milyar liralık sosyal yardımı vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş bulunuyoruz.

Türkiye'nin milli geliri göreve geldiğimiz zaman 236 milyar dolardı ama şimdi 860 milyar dolara ulaştı. Kişi başına milli gelir 3 bin 500 dolardı ama şimdi 11 bin dolara yükseldi. İşte bu ortaya çıkan tablo, herkesin istifade ettiği bir tablodur.

Bugün insanımızın hayat şartlarının geçmişle mukayese edilemeyecek kadar iyi bir düzeyde olduğu, vicdan sahibi herkesin kabul edeceği bir gerçektir. Vicdan sahibi olmayanlar zaten iftira atmaya devam ediyor."

OYUNU BOZACAĞIZ

Türkiye'nin birlik ve beraberliğini güçlü tutması halinde, oynanan tüm oyunları hızla bozacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunu yaparsak kendi oyun planımızı da o kadar hızlı sahaya sürebiliriz.

Bizim oyun planımız önce 2023 hedeflerimize ulaşmak. 2053 ve 2071 vizyonlarımızı inşallah torunlarımız görür diye düşünüyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada yaşanan tüm sıkıntılara, krizlere ve çalkantılara rağmen hedefleri doğrultusundaki kararlı yürüyüşünü sürdürdüğünü belirterek, "Bir yandan ülkemizin etrafındaki ateş çemberini kırmanın gayreti içindeyken diğer taraftan da ekonomide, yatırımlarda, güvenlikte, adalette, diplomaside çok önemli başarılara imza atıyoruz.

Büyüme rakamlarımızdan ihracata kadar, ekonomide aldığımız sevindirici haberler bize geleceğimiz için güven veriyor. Çalışarak, üreterek, istihdam sağlayarak ülkesine ve milletine katkıda bulunmak isteyen herkese devletimizin kapıları sonuna kadar açıktır" diye konuştu.

Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi'nin kısa vadeli çıkarlar adına Türkiye ile kurduğu güçlü dostluğu hiçe saydığını ve kardeşlik hukukuna riayet etmediğini belirten Erdoğan, "Türkiye'nin milli birliğini, toprak bütünlüğünü, vatandaşlarının can ve mal güvenliğini hedef alan açıklamalar ve bu tür yollara başvurma kimsenin haddine değildir" diye konuştu.

BATIDA OLANIN DOĞU'DA DA OLMASINI İSTİYORUZ

Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde operasyonlar yapıldığını hatırlatan Erdoğan, bu bölgelerde önemli şehircilik ve çevrecilik adımları da atıldığını kaydetti.

Bölgenin, ilgili bakanlıkların yaptığı çalışmalarla şehircilikte farklı bir sürecin içine girdiğine işaret eden Erdoğan, "İnsanca yaşamanın erdemine erişilmesi bakımından 'şehircilik nedir', bunları buralarda şimdi çok daha farklı bir şekilde görüyoruz çünkü biz insanımıza oraları, insanca yaşamaktan çok uzak, alt ve üstyapısı olmayan şehirler olarak onlara bırakmayı istemedik" ifadelerini kullandı.

Bölgedeki illerde inşa çalışmalarının devam ettiğini bildiren Erdoğan, yatırımların bedeline bakılmadan Batı'da olanın Doğu'da da olmasını istediklerini vurguladı.

TERÖRE DESTEK VEREN BU ÜLKENİN EKMEĞİNİ HAK ETMİYOR

En küçük bir müsamaha göstermeden tüm terör örgütlerinin üzerine gittiklerini ve gitmeye devam ettiklerini vurgulayan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ülkemize ve milletimize zarar veren, geleceğimize kasteden hiçbir örgütü bu topraklarda yaşatmayacağız.

Terör örgütlerine doğrudan ve dolaylı destek veren hiç kimse, bu ülkenin ekmeğini yemeyi, suyunu içmeyi, imkânlarından faydalanmayı hak etmiyor demektir.

FETÖ gibi hain yapılardan temizlenen ve teknolojik olarak tahkim edilen güvenlik güçlerimiz, teröristlere elhamdülillah şu anda nefes aldırmıyor. Bu topraklarda tek bir terörist kalmayana kadar mücadelemizi sürdürüreceğiz. Devlet olarak bunu yaparken de hukuktan, adaletten, demokrasiden asla taviz vermeyeceğiz."

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İşte Miss Turkey 2018 güzeli Şevval Şahin
İşte Miss Turkey 2018 güzeli Şevval Şahin
Ünlü oyuncu Melek Baykal hastaneye kaldırıldı
Ünlü oyuncu Melek Baykal hastaneye kaldırıldı