Ampute milliler için kampanyalar başladı

Türkiye'ye büyük gurur yaşatan Ampute Futbol Milli Takımı için sosyal medya kenetlendi. Onlara maddi destek sağlanması için çok sayıda kampanya başlatıldı. Milli takım primlerinin ampute millilere verilmesi için de imza toplanıyor.

Ampute milliler için kampanyalar başladı
Ampute milliler için kampanyalar başladı Editör

İngiltere'yi yenerek tarih yazan ve Türk halkını sevince boğan Ampute Futbol Milli Takımı, normal şartlarda ödül alamıyor. Çünkü Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin tanıdığı bir branş değiller. Onlar hakkında bir ödül yönetmeliği bulunmuyor. 

Rakım, paralimpik bünyesinde de değil. Bu nedenle de ödül için çeşitli şartların oluşması gerekiyor. Spor Bakanlığı'nın Türkiye'ye gurur yaşatan takım için özel bir ödül vereceği belirtiliyor. Fakat kesinleşmiş bir bilgi yok. Bu yüzden de sosyal meydada ampute milliler için çok sayıda kampanya başlatıldı.

Onlardan biri change.org internet sitesinden açılan imza kampanyası. 2018 Dünya Kupası için A Milli Futbol Takımı'na ayırılan başarı primlerinin, Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Futbol Takımı'na verilmesi isteniyor. Kampanyaya imza atanların sayısı hızla artıyor.

Yardımsever kişiliği ile tanınan Haluk Levent de Ampute Futbol Milli Takımı için kolları sıvadı. Levent, kurucusu olduğu Anadolu Halk ve Barış Partisi olarak takım oyuncularının çocuklarına 1 yıllık burs vereceklerini duyurdu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de katıldığı bir televizyon programında Ankara Belediye Meclisi'nde karar alacaklarını ve her bir sporcu ile teknik heyete kişi başı 200 bin lira prim vereceklerini açıkladı. Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ise takım oyuncularını aileleriyle birlikte Kapadokya'ya davet etti.

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İşte Miss Turkey 2018 güzeli Şevval Şahin
İşte Miss Turkey 2018 güzeli Şevval Şahin
Ünlü oyuncu Melek Baykal hastaneye kaldırıldı
Ünlü oyuncu Melek Baykal hastaneye kaldırıldı