FETÖ’cü hainler birbirini böyle sattı

FETÖ’cü hainler birbirini böyle sattı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne ilişkin darbe davasında savunma yapan Er İbrahim Sezer: O gece aslan kesilenler şimdi suspus. Neredeyse emirleri bizim verdiğimizi söyleyecekler. İdam edilsinler

FETÖ’cü hainler birbirini böyle sattı
FETÖ’cü hainler birbirini böyle sattı Editör
Advert

FETÖ'CÜ İBRAHİM SEZER: KANUNSUZ EMİR BİZE ÖĞRETİLMEDİ

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne ilişkin Silivri'de görülen darbe davasında savunma yapan Er İbrahim Sezer, kanunsuz emrin ne olduğunun kendilerine öğretilmediği iddiasında bulundu.

Kuleli Askeri Lisesi'nde mühimmat alıp Şehitler Köprüsü'ne getirildiklerini anlatan Sezer, "O gece aslan kesilen hainler bugün burada bir şey bilmediğini iddia ediyorlar. Kamera görüntüleri olmasa bugün burada emirleri bizim verdiğimizi söyleyecekler.

Bu kansız hainler bizi darbenin içine attılar. İdam edilmelerini istiyorum. Bir an önce ifadelerinin alınmasını istiyorum. İntihar girişiminde bulunurlarsa bize verdikleri emirler ortaya çıkmayacak, suç bizim üzerimize kalacak" dedi.

Binbaşı Ahmet Taştan'ın ve Üsteğmen Vedat Yıldız'ın halka doğru silah doğrulttuğunu anlatan Sezer, Taştan'ın silah doğrulttuğunu ve açılan ilk ateşte bir kadının (Şehit Sevgi Yeşilyurt) ve motosikletli adamın (şehit Yılmaz Ercan) öldüğünü söyledi.

Sezer, "Asya tarafındaki askerler Taştan, Avrupa tarafındaki askerler de Yarbay Turgay Ödemiş tarafından yönlendiriliyordu" dedi.

Er Sezer, kendisinin havaya ateş ettiğini iddia etti ancak müşteki avukatları Sezer'in diz çöküp halka ateş ettiğini içeren görüntülerin olduğuna dikkat çekti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyetenin tanınmış ismi Deniz Badrutt intihar etti
Sosyetenin tanınmış ismi Deniz Badrutt intihar etti
Annesinin öldürüldüğü iddia edilen Cenk Eren’den açıklama
Annesinin öldürüldüğü iddia edilen Cenk Eren’den açıklama