Google My Business Girişimi Nasıl Optimize Edilir?

Yapılandırılmış veri işaretlemesi için yeni başlayanlar kılavuzu

Google My Business Girişimi Nasıl Optimize Edilir?
Google My Business Girişimi Nasıl Optimize Edilir? Editör

Konuma dayalı bir stratejiden yararlanarak dijital pazarlama başarısı elde etmek için en deneyimli SEO uzmanları aynı yere başlamaktadır: bir Google My Business girişi oluşturma.

Ve iyi niyet için.

İşletme sahiplerinin çevrimiçi mevcudiyetini arama motorunda ve artan portföy portföyünde yönetmesine yardımcı olan Google'ın sunduğu ücretsiz araç Google My Business (GMB), yerel pozlama arayışında olan markalar için en büyük etkiyi sunar.

Gibi özellikler, Google'ın Yerel Arama yakındaki bir işletmelerin listesi ve birlikte patlak (Aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği) sonuçları, belirli bir iş bulmak (örneğin, adres, çalışma saatleri, kategori, yorumlar) ve potansiyel olarak satın almak için gerekli ilgili bilgileri çok bir şey, hem yeni hem de kurulmuş işletmeler için bir GMB listesine duyulan ihtiyacın daha da vurgulandı.

Google'ın Bilgi Grafiği ayrıca, doğrulanmış Google My Business bilgilerinden, belirli aramalarla alâkalı işletmeler ve ilgili kuruluşlarla ilgili veritabanında ayrıntılar üretmesine yardımcı olmak için kullanmaktadır.

Yeni bir giriş oluşturulduktan sonra, kolay erişim ve aranabilirlik için geleneksel Google Arama ile senkronize edilen bir Google Haritalar konumu oluşturulur.

Kesinlikle, organik aramaların açık çoğunluğunun Google'dan gelmesine yardımcı olur ( dünya çapında arama motoru pazar payı için yaklaşık yüzde 90 ) ve daha fazla GMB listesinin değerini gösterir.

Bu kılavuzu, Google My Business girişinizi doğru bir şekilde tamamladığınızdan emin olmak için ve Google Haritalar API'yı kullanan Google ve üçüncü taraf platformlardaki işletmeniz için en fazla kaldıraç sağlamak için tüm olası yönlerini optimize ederek kullanıcılar.

Google My Business'ın Temelleri

Dijital pazarlama sizin ve işletmeniz için biraz yeni bir girişim ise, Google My Business'ı ve sunduğu değeri tam olarak anlamanın sağlanması için tanımlanması gereken bazı temel bilgiler vardır.

Öncelikle: evet, Google My Business'ı kullanmak ücretsizdir. Ve hayır, GMB listeleri işletmenizin web sitesinin yerini almaz.

Google My Business, dünyadaki en popüler arama motoru olan Google'da bir girişle işletmenizin herkese açık bir kimlik ve varlık kazandırarak mevcut web sitenizi tamamlar. İşletmeniz hakkında sağladığınız bilgiler Google Arama'da, Google Haritalar'da ve Google + 'da görünebilir.

İşletmenizi tamamlamak için önceden belirli Google araçlarını kullandıysanız veya işletmeniz bir süredir çalışıyorsa, işiniz zaten Google My Business'ta listelenmiş olabilir.

İş Dünyası Rehberi'ni ve Google+ Sayfalar Gösterge Tablosu, işletme bilgilerinizi daha önce yönetmenin en iyi yollarıydı; ancak her ikisi de otomatik olarak Google'ın evrensel platformu Google My Business Business Edition'a geçti.

Google My Business Girişimi Başlatma

Google My Business girişlerinizi çalıştırmaya başlamanın ilk adımı, işletmenizin zaten bir GMB listesine sahip olmadığından emin olmak için bir Google araması yapmaktır.

İşletmeniz bir süredir dolaşıysa (birkaç yıl veya daha fazla) muhtemelen zaten bir GMB listeleme yapmış ve yalnızca hak talebinde bulunmanız gerekiyor.

Başarıyla hak talebinde bulunulduğunda, bilgiyi sanki GMB listesine yıllarca önce başlamış gibi yönetebilirsiniz.

GMB girişlerini eklemek ve iddia etmek için Google My Business sayfasına gidin ve işletmenizin talep etmeniz gereken bir girişi henüz sağlamadığından emin olmak için en önemli işletme bilgilerinizi girin (işletme adı ve adresi).

İşletmeniz için zaten bir liste varsa, size bildirir. Ayrıca, başka birinin daha önce işletmenizi talep ettiğini size bildirebilir. Bu gerçekleşirse, aşağıdaki adımları izleyin .

Kalan girdi kutularını iş bilgilerinizle doldurun, her şeyin doğru ve dilbilgisel olarak doğru olmasını sağlayın (işletme adınızı, cadde adlarınızı vb. Kullanın) ve işletmeniz için en uygun kategoriyi mutlaka bulmaya dikkat edin (bir sürü varyasyon vardır ndan şeçmek).

Listelenen son seçenek, oluşturulmakta olan işletmenin bulundukları yerde müşterilere mal veya hizmet sunduğunu sorar. Bu, tuğla-harç karargahlarından uzakta ve genellikle müşterinin evinde veya işyerinde (temizlik hizmetleri, inşaat firmaları, zararlı kontrolü, diğer ev hizmetleri, vb.) Faaliyet gösteren birçok işletme için değerlidir.

Hizmet Alanı İşletme Ayrıntılarını Ekleme veya Düzenleme

To ekleyebilir veya hizmet alanı ayrıntılarını değiştirmek :

Google My Business'da oturum açın ve "kart görünümü" nü kullandığınızdan emin olun. Konumlarınızı kart yerine bir liste olarak görüntülüyorsanız konumlarınızın üstündeki sağ taraftaki kartlar simgesini tıklayarak kart görünümüne geçin.

 • Yönetmek istediğiniz girişi seçin ve "Yeri yönet" i tıklayın.
 • Menüden Bilgi'yi tıklayın.
 • "Adres" bölümünü tıklayın.

Açılan pencerede, "Müşterilerime mallarını ve hizmetlerini bulundukları konumda teslim ediyorum" yanındaki "Evet" seçeneğini belirtin.

Hizmet bölgesi bilgilerinizi girin. Hizmet alanınızı, hizmet verdiğiniz posta kodlarına veya şehirlerine veya bulunduğunuz yerin belirli bir alanına göre ayarlayabilirsiniz.

Tam adresinizin Google'da görünmesini ve işletmenizin bulunduğu yerde personelinin bulunduğu belirtilen saatlerde müşterilere ulaşmasını istiyorsanız "Müşterilerime iş adresimde hizmet veriyorum" yanındaki kutuyu işaretleyin.

Değişikliklerinizi kaydetmek için Uygula'yı tıklayın.

Google My Business Listing'ünüzü doğrulama

İşletme bilgilerinizi ve hizmet alanınızı (varsa) gönderdikten sonra girişinizi doğrulamanız gerekir. Bu, işletme girişinizin görünürlüğü ve performansı için çok önemlidir.

Muhtemelen girişinizi posta ile doğrulamanın en kolay yolu. Böylece, Google, bir işletme adresi bulunduğu için verdiğiniz adresi biliyor ve orada posta alıyorsunuz. Bu, Google'ın yalnızca yanlış yönlendiren ve diğer araçların yanı sıra Google Arama ve Haritalar'ın yararlılığını bozacak yanlış listeleri silmesine yardımcı olur.

İş doğrulanana kadar Google'ın işletmenizi veya düzenlemelerini görüntülemeyeceğini bilmek önemlidir.

Ayrıca herhangi bir sayfa bilgileri / analitik bilgi veya işletme incelemelerine erişemezsiniz.

Doğrulama genellikle bir hafta geçmeden gerçekleşir. Bu kodda, Google size bir doğrulama kodu posta kartı gönderecektir, bu şifre, bir kez aldığınızda, içerdiği kodu doğrulamakta ve işletmeniz resmi olarak canlı kalmaktadır.

Google My Business Listenizi Yayınlama

Google My Business'ın sunduğu tüm kaynakları, işletme yerlerinizden en iyi şekilde yararlanmak için giriş ayrıntıları içerisinde kullanmak önemlidir.

Girişinizi optimize etmeyle ilgili bazı temel ancak önemli ipuçları:

Listeniz için eksiksiz verileri girin

Yerel arama sonuçları, aramalarda en alakalı sonuçları destekler; en detaylı ve doğru bilgileri sunan işletmelerin, arama sırasında sunulması daha kolay olur.

Tahmini veya varsayılması gereken bir şey bırakmayın; girişinizin, işletmenizin yaptığı işi, nerede olduğunu ve işletmenizin sunduğu iyi ve / veya hizmetleri nasıl elde edebileceklerini potansiyel müşterilerle iletişim kurduğundan emin olun.

Anahtar Kelimeleri Dahil Et

Geleneksel web sitesi SEO'larında olduğu gibi, Google da arama sonuçlarına hizmet etmek için çeşitli sinyaller kullanır ve özellikle işletme web siteniz doğrudan GMB listenizde yer aldığından, işletme girişinizdeki önemli anahtar kelimeler ve arama ifadeleri dahil olmak üzere çok yararlı olacaktır.

İşletmenin Çalışma Saatlerini Doğru Tutun

İş saatlerinizi girmeniz açıktır, ancak değiştikçe bunları güncellemek de aynı derecede önemlidir.

Google, tatil günleri ve diğer özel etkinlikler için saatler özelleştirme olanağı sunar ve sitenizi doğru ve kullanıcıların mutlu tutmak için her zaman kullanılmalıdır.

Fotoğraf ekle

Fotoğraflar, işletme girişlerinin performansının, çoğu işletme sahibinin ve pazarlamacının muhtemelen beklediğinden daha fazla yardımcı olur.

Google'a göre, listesindeki fotoğraflara sahip işletmeler, Google Haritalar'da yol tarifi talebinde yüzde 42, web sitelerine ise yüzde 35 daha fazla tıklama alıyorlar.

(Daha fazla GMB fotoğraf ipucu için okumaya devam edin.)

Müşteri Görüşlerini Yönetin ve Yanıtlayın

İncelemelerine yanıt vererek müşterileri ile etkileşim kurmak, işletmenizin müşterilerini ve bu konuyla ilgili görüşlerini terk ettikleri geribildirim açısından değerli olduğunu göstermektedir.

Olumlu incelemeler, işletmenizi araştırırken potansiyel müşteriler üzerinde olumlu bir etki yaratacak, ancak arama sonuçlarında işletmenizin görünürlüğünü de artıracaktır.

Müşterileri , işletmeniz için incelemeler yazmak için tıklayabilecekleri bir bağlantı oluşturarak geri bildirimde bulunmaya teşvik edin .

Google My Business Listing için Fotoğraflar

GMB listenizdeki en önemli görüntü parçası açıkçası profil fotoğrafınızdır. Büyük olasılıkla daha fazla pozlama sağlayan bir görüntü olmayacak ve daha fazla etki yaratacak bir görüntü de olmayacaktır.

İşletme profili fotoğrafı marka logosunun kendisi olmamalı, ancak markanın çekici ve kapsamı, neyi temsil ettiği ve / veya sunduğu şeyin başında olmalı.

GMB listelemenize eklenmesi gereken diğer görüntü türleri şöyledir:

Logo resmi: Google işletmelerin, işletmenizi kare boyutlu bir resimle tanımlamasına yardımcı olmak için işletmelerinin logolarını kullanmalarını önerir.

Kapak fotoğrafı: Kapak fotoğrafları gerçekten bir marka sayfasının kişiliğini sergilemelidir. Markanın Google+ sayfasının en üstünde bulunan büyük fotoğraf, her zaman 16: 9 en boy oranına uyacak şekilde kırpılacaktır.

Ek fotoğraflar: Müşterilerin satın alma kararları alırken göz önüne getirdiği işinizin özelliklerini vurgulamak için başka, farklı fotoğraflar kullanılır. Bu fotoğraflar farklı olacak ve yönettiğiniz iş türüne bağlı.

Bu fotoğraflar, işletmenizin sunduğu mallar ve / veya hizmetler, müşterilere çalışan ve / veya yardımcı çalışan iş adamları, işin iç ve dış görünümü ve işletmeyi özetleyen ve müşterileri için neler yapabileceğini gösteren diğer genel fotoğrafları içerebilir.

Tüm fotoğraflar, Google'ın en iyi uygulamalarını takip etmelidir:

 • Biçim: JPG veya PNG
 • Boyut: 10KB - 5MB arasında
 • Minimum çözünürlük: 720 piksel boyunda, 720 piksel genişliğinde
 • Kalite: Fotoğraf odaklanmış ve iyi aydınlatılmış olmalı ve photoshop değişiklikleri ya da aşırı filtre kullanmamalı. Görüntü gerçekliği temsil etmelidir.
 • Google My Business Listing Insights'ı İzleme

Son birkaç yıldır Google, Google My Business listeleri için mevcut analitik verilerle muazzam adımlar atmıştır. Insights adlı Şimdi, Google, müşterilerin işletme listenizde sizinle nasıl etkileşimde bulunduğunu anlamak için farklı yollar sunuyor:

 • Müşterilerin girişinizi nasıl buldıkları
 • Müşterilerin sizi Google'da buldukları yerlerde
 • Müşteri eylemleri
 • Yön talepleri
 • Telefon çağrıları
 • Fotoğraflar
 • Müşterilerin Listenizi Nasıl Buldunuz?

Analizlerin bu bölümü, sizi "Sunulan bir kategori, ürünü veya hizmeti araştırdıkları" bir "Bulma" aramasına karşı (işletmenizin adını veya adresini aradıkları) "Doğrudan" bir aramada sizi nasıl bulduklarını gösterir ve girişiniz görüntülenir ).

Bu bölümlerin, toplu analiz raporlarında aşağıdaki etiketleri vardır:

 • Toplam aramalar
 • Doğrudan aramalar
 • Keşif aramaları
 • Müşterilerin sizi Google'da Buldukları Yer

Bu bölüm, sizi Google Arama veya Google Haritalar aracılığıyla kaç müşterinin bulduğunu gösterir.

"Arama'da Listeleme" ve "Haritalar'da listeleme" yanında, girişinizin, seçtiğiniz zaman aralığında her bir üründen aldığı görüntüleme sayısını görürsünüz. Google'a göre, "Views", diğer analiz platformlarındaki "gösterimler" e benzer.

Belli bir günde belirli bir üründe kaç kişi olduğunu öğrenmek için, ilgilendiğiniz günde imlecinizi grafiğin ilgili segmentinin üzerine getirin.

Bu bölümlerin, toplu analiz raporlarında aşağıdaki etiketleri vardır:

 • Toplam görüntülenme
 • Görüntülemeleri ara
 • Haritalar görüntülemeleri
 • Müşteri Faaliyetleri

Bu bölüm, girişinizi Google'da bulduklarında müşterilerin ne yaptığını gösterir. "Toplam işlemler", müşterilerin girişinizde aldığı aşağıdaki eylem türleri toplamını verir:

 • Web sitenizi ziyaret edin
 • Yol tarifleri isteyin
 • Seni arar
 • Fotoğrafları göster
 • Bu raporlama bölümünde aşağıdaki etiketler rapor olarak mevcuttur:
 • Toplam işlemler
 • Web sitesi işlemleri
 • Yol tarifleri işlemleri
 • Telefon görüşmesi eylemleri
 • Yön Talepleri

Analizlerin bu kısmı, işletmenize yön bulmak isteyenlerin yerlerini göstermek için bir harita kullanır. İşletmenizin bulunduğu yer haritada belirlenir ve kullanıcıların işletmenizin yol tarifini istediği en yaygın noktalar gösterilir. Hatta şehir veya mahalle tarafından yön taleplerinin toplam sayısını da düşürür.

Telefon çağrıları

Bu bölümde, Google'daki girişinizi kullanarak müşterilerin işletmenizi ne zaman ve ne sıklıkta araytıkları gösterilmektedir. Bölümün üst kısmında, "Toplam çağrı", seçili zaman çerçevesi için toplam telefon görüşmesi sayısını verir.

Grafik, eğilimleri telefon görüşmeleri yoluyla haftanın gününe veya günün saatına göre görüntüleme olanağı sunar. Bu, pazarlamacılar ve işletme işletmecileri, müşterilerin GMB listenizi gördükten sonra ne zaman arayacaklarını bilmelerini sağlar.

Fotoğraflar

Son olarak, GMB, "Fotoğraf görünümleri" grafiği ve "Fotoğraf miktarı" grafiği ile işletmenizin fotoğraflarının ne sıklıkla görüntülendiğini incelemenizi sağlar. Grafikler üzerinde, işletmenizin fotoğraf verilerini sizinle benzer diğer işletmelerin fotoğraf verileriyle karşılaştıran çizgiler de vardır.

Bu raporlama bileşeninin bölümü aşağıdakilerle ilgili kapsamlı bilgiler içermektedir:

 • Toplam sahip fotoğrafları
 • Owner photo views
 • Toplam müşteri fotoğrafları
 • Müşteri fotoğraf görüntülemeleri

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aleyna Tilki'den İlginç Çıkış: Anlatsam Ülke Karışır
Aleyna Tilki'den İlginç Çıkış: Anlatsam Ülke Karışır
55'lik Hülya Avşar Kendine Yine Hayran Bıraktı
55'lik Hülya Avşar Kendine Yine Hayran Bıraktı