21. POMEM sınavı giriş belgesi nasıl alınır? Yazdırma sayfası (Polislik sınavı)

Binlerce polis adayının beklediği 21. POMEM sınav tarihleri belli oldu. Sınav tarihlerinin belli olması ile birlikte POMEM sınav yerleri vatandaşlarımız tarafında sorgulanmaya başladı. Peki 21. POMEM sınav yerleri nasıl öğrenilir? Önlisans ve Lisans POMEM sınav merkezi öğrenme ekranı...

21. POMEM sınavı giriş belgesi nasıl alınır? Yazdırma sayfası (Polislik sınavı)
21. POMEM sınavı giriş belgesi nasıl alınır? Yazdırma sayfası (Polislik sınavı)

Polis olmak isteyen binlerce kişi gözünü 21. POMEM sınavına çevirdi. Yapılan resmi açıklamalar çerçevesin sınav merkezleri belli oldu. Peki 21. POMEM sınav yerleri nasıl öğrenilir? Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre sınav yerleri sorgulama sayfası erişime açıldı. İşte 21. dönem POMEM giriş sınavı ön sağlık ve fiziki yeterlilik sınavı merkezleri öğrenme ekranı ve tüm detayları...

LİSANS POMEM SINAV GİRİŞ BELGESİ

ÖN LİSANS POMEM SINAV GİRİŞ BELGESİ

21. dönem POMEM sınavı giriş belgelerini yukarıda bulunan bağlantıya tıklayarak kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Önlisans ve Lisans mezunlarının gireceği POMEM sınavı tarihleri de giriş belgenizde yer alacaktır. POMEM sınav giriş belgesini çıkartmak için e-okul sayfasına erişim sağlamanız gerekmektedir. 

e-Devlet'e nasıl girilir?

E-Devlet ile istediğiniz bilgi ve belgelere ulaşmak artık çok basit. Devletimizin bizlere sunmuş olduğu bu hizmet sayesinde birçok belgeye ve kişisel bilgiye devlet binalarına gitmeden ulaşmak mümkün hale geldi. Ayrıca e-Devlet sistemi güncellenerek yeni hizmetler de sunmaya devam ediyor. E-Devlet giriş işlemleri de basittir. Bunun için yapmanız gereken ilk önce PTT şubesine gidip 2 lira ücret ödedikten sonra bir e-Devlet şifresi edinmek olacak. Daha sonra www.turkiye.gov.tr internet adresinden T.C NO ve aldığınız şifre ile giriş yapabilirsiniz. İşte e-Devlet'e eklenen yeni hizmetler ve geniş bilgiler.

E-DEVLET GİRİŞ EKRANI

e-Devlet şifresi nereden alınır?

Öncelikle turkiye.gov.tr adresinde e-Devlet kapısına giriş yapabilmek için kullanıcıların e-devlet şifresi alması gerekmektedir. e-Devlet şifrelerini e-Devlet'e giriş yapmak isteyen vatandaşlarımız PTT merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden kimlik kartları ile alabilirler.

KAÇ BİN KİŞİ ALINACAK?

Polis Akademisine bağlı polis meslek eğitim merkezlerine 21. dönem için lisans mezunlarından 10 bin erkek, bin kadın, önlisans mezunlarından bin 800 erkek ve 200 kadın olmak üzere toplam 13 bin öğrenci adayı alınacak.

FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI

Ön sağlık kontrolü komisyonu tarafından “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı
Olur” kararı verilenler, fiziki yeterlilik sınavına alınırlar. Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçme işlemini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara göre yapar.

Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere
uygulamalı olarak yapılır. Başarılı olmak için yüz tam puan üzerinden en az altmış puan almak zorunludur. Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar mülakat sınavına tabi tutulurlar.

POMEM SINAV SONUÇ LİSTESİNİN BELİRLENMESİ VE İLANI

POMEM öğrenci adaylarının başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının %25’i, fiziki yeterlilik sınavı puanının %25’i ve mülakat sınavı puanının %50’sinin toplamıdır.

polislik sınavı pomem giriş belgesi 21.pomem giriş belgesi pomem sınav yerleri pomem sınavı EĞİTİM Haberleri

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Youtuber ve kız arkadaşının ölümünde korkunç detaylar
Youtuber ve kız arkadaşının ölümünde korkunç detaylar
Bayhan Gürhan: Annem Gözümün Önünde İntihar Etti
Bayhan Gürhan: Annem Gözümün Önünde İntihar Etti