AMD Threadripper 1950X fiyatı ucuzladı

AMD’nin 16 çekirdekli canavarı AMD Threadripper 1950X işlemcisi için fiyat indirimi bekleyenlere güzel haber geldi. İşlemcinin fiyatı 879$ seviyesine geriledi.

AMD Threadripper 1950X fiyatı ucuzladı
AMD Threadripper 1950X fiyatı ucuzladı

AMD’nin işlemci piyasasını adeta sallayan Threadripper ailesinde önemli bir hamle geldi. Serinin en tepe modeli konumundaki 16 çekirdekli AMD Ryzen Threadripper 1950X işlemcisi indirime girdi.

Çok önemli bir hamle

Normalde 999$ fiyat etiketi ile piyasaya giriş yapan AMD Ryzen Threadripper 1950X işlemcisi, Amazon üzerinde 120$ indirim alarak 879$ fiyatına geriledi. Zaten fiyat-performans ürünü olan işlemci bu indirim ile büyük bir avantaj elde edecek.

Fiyat indirimi Intel için iyi bir haber değil. Threadripper serisinin karşısına çıkan Core i9 ailesinde 10 çekirdek ve üzerindeki işlemciler 999$ başlangıç fiyatına sahipti. AMD fiyat çizgisini bunların da altına çekmiş oldu.

Ayrıca Bkz.Cooler Master yeni işlemci soğutucularını duyurdu

Eski fiyat bandında AMD Ryzen Threadripper 1950X ile Intel Core i9-7900X işlemcisi mücadele ediyordu ve AMD yüzde 55 seviyelerine kadar performans farkı olduğunu belirtiyordu. Yeni fiyat bandında zaten herhangi bir Core i9 işlemcisi bulunmuyor. X serisinde yer alan Core i7 işlemcileri 600$ bandında görebiliyoruz.

AMD Ryzen Threadripper 1950X işlemcisi için fiyat indirimi bekleyen önemli bir tüketici kitlesi bulunuyordu. 16 çekirdek ve 32 izlek birimi, 64 PCIe 3.0 hattı gibi özelliklerle bu fiyata alınabilecek en iyi işlemci durumuna geldi.

İndirim sonrasında Intel’in nasıl bir hamle yapacağı merakla bekleniyor. Firma Core X serisinde bir indirim yapar mı bilinmez ancak bazı kaynaklar önümüzdeki hafta Coffee Lake serisinden yeni işlemcilerin tanıtılabileceğini belirtiyor. 

amd ryzen threadripper 1950x amd ryzen threadripper

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İdil Fırat hastaneye kaldırıldı
İdil Fırat hastaneye kaldırıldı
Aleyna Tilki'den İlginç Çıkış: Anlatsam Ülke Karışır
Aleyna Tilki'den İlginç Çıkış: Anlatsam Ülke Karışır