Tarsus'ta Kazılan Gizemli Evin Sahibi Konuştu: Bir Gün Baskın Gibi Geldiler

Tarsus’ta gizemli kazının yapıldığı evin sahibi konuştu: Bir gün eve baskın gibi geldiler. Bir baktık ki kendi evimizin kapısında polisler. İçeride kazı yapıyorlar. 6 aydır umut tacirliği yapıyorlar.

Tarsus'ta Kazılan Gizemli Evin Sahibi Konuştu: Bir Gün Baskın Gibi Geldiler
Tarsus'ta Kazılan Gizemli Evin Sahibi Konuştu: Bir Gün Baskın Gibi Geldiler

Türkiye, 1 yıldır  Mersin'in  Tarsus İlçesi'nde hummalı biçimde bir evde devam eden kazıyla ilgili merak içinde bekliyor. gazete  Habertürk'ten Beycan Üçkardeş ve  Hakan Bulut'un ulaştığı evin sahibi Ahmet İpekoğlu, yaşadıklarını anlattı.

"KARDEŞİM KİMSİNİZ NE YAPIYORSUNUZ?"

Evi polis memuru Mithat Erdal'a kiraya verdiğini belirten İpekoğlu, " Polis memuru öldürüldükten sonra savcılık ifademi aldı. 'Sen de mi ortaksın?' dediler. Sonra takipsizlik verildi. Ondan sonra evde 2 yıl kadar ben oturdum. Zaten bizim çocukluğumuz o evde geçti. Sonra ben taşındım. Eve kiracı oturtmadık, boştu. Bir gün eve baskın gibi geldiler.

Bir baktık ki kendi evimizin kapısında polisler. İçeride kazı yapıyorlar. Kapıya dayandım. 'Kardeşim siz kimsiniz, ne yapıyorsunuz?' dedim. 'Yetkililerin talimatı ile kazıyoruz' dediler. Zaten son 6 aydır da bize umut tacirliği yapıyorlar. Kazı bitene kadar beklememizi söylüyorlar. Kazının başındaki D. isimli kişi, sürekli bizi oyalıyor.


"VURURSANIZ VURUN LAN"

Elimizde kazıyla ilgili yazılı bir belge falan yok.  Gazetelerde, televizyonlarda son günlerde çıkanlar da yalan" diye konuştu. Geçtiğimiz günlerde eve girmek istediğini kaydeden İpekoğlu, "Kapıda bana silah doğrulttular. 'Vurursanız vurun lan. Benim evimde ne arıyorsunuz?' diye bağırdım...

Kazı sorumlusu D. beni aradı. ' İstanbul'dayım. Gelince seninle konuşuruz, içini rahat tut' dedi. Önceki gün yine onunla konuştuk. Elimizde yazılı bir belge olmadığını, artık bu işin sonlanmasını söyledim.

"KAZININ BAŞINDAKİ İSİM FETÖ'DEN ALINDI"

Ama bir gelişme olmadı. Yan taraftaki evin sahibine devletten izin alındığına dair belgeyi göstermişler ama bizim ev için bir belge göstermediler. Bu kazının başında önceden O.K. diye biri vardı. Bu adamın FETÖ'den alındığını duyduk" ifadesini kullandı.


AVUKAT: RESMİ BELGE İSTİYORUZ

İpekoğlu'nun avukatı Mehmet  Habip Ekmekçi, müvekkilinin elinde kazıyla ilgili resmi belge olmadığını dile getirerek şunları anlattı: "Ev resmen işgal altında. Hukuki yönden başımıza bir sıkıntı gelirse kendimizi nasıl savunacağız? Resmi belge istiyoruz...

Kaldı ki oradan bir bulgu çıktıysa onun dökümünün de bize iletilmesi gerekiyor. Aile bugüne kadar baskı altında kaldı, bir şeyler söylemedi. Ama artık her şeyin resmiyete binmesi için gerekli girişimlerde bulunacağız" dedi.

"KÜLTÜR VARLIĞI BULUNMADI"

Kazıyla ilgili ilk resmi açıklama,  Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Salim Sağ'ın, Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) üzerinden  Mersin Valiliği'ne 3 Ekim 2017'de yaptığı başvurunun ardından geldi.

Tarsus Kaymakamlığı ve  Mersin İl Kültür Müdürlüğü'nce, bimer üzerinden yapılan 2 açıklamada, daha önce Kaçak kazı yapılan bu alanda mimari olarak herhangi bir kültür varlığı bulunmadığı belirtildi.

Açıklamada, kazıda amorf durumda pişmiş toprak parçalarının bulunduğu ve incelemeye gönderildiği, ayrıca izin belgesi doğrultusunda kurtarma kazısının mevsimsel etkenler nedeniyle aralıklarla sürdürüldüğü, kültür dokusunun tespitine ilişkin çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Mersin'deki Gizemli Kazıda İhbarcı Olan Defineci: Bir Oda Dolusu Altın Gördüm
Tarsus'taki Gizemli Kazıda, St. Paul İncili ve Dakyanus Hazinesi mi Aranıyor?
Mersin'de Esrarengiz Kazı Alanından Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı
Tarsus'taki Gizemli Kazıyla İlgili Önemli İddia: Hedefte Kayıp İncil Var
Tarsus'taki Gizemli Kazı Alanına Bayrak Dikildi, CHP'li Vekil İsyan Etti: Yapamazsınız

Haberler haber son dakika Tarsusta Kazılan Gizemli Evin Sahibi Konuştu Bir Gün Baskın Gibi Geldiler haberler haberi haberleri HABER HABERLER

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çeşitli şehirde onlarca baskın düzenlendi kadınlı erkekli hepsi yakalandı!
Çeşitli şehirde onlarca baskın düzenlendi kadınlı erkekli hepsi yakalandı!
Köfte dudak! hadise
Köfte dudak! hadise