Şemdinli Şehitlerinin Kanı Yerde Kalmadı! 54 PKK'lı Terörist Öldürüldü

Hakkari’nin Şemdinli kırsalında PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada, 8 askerin şehit düşmesinin ardından başlatılan operasyonda 54 terörist öldürüldü.

Şemdinli Şehitlerinin Kanı Yerde Kalmadı! 54 PKK'lı Terörist Öldürüldü
Şemdinli Şehitlerinin Kanı Yerde Kalmadı! 54 PKK'lı Terörist Öldürüldü

Hakkari'de 8 askerin şehit düştüğü operasyonlar sonrası  İçişleri Bakanlığı,  Hakkari  Şemdinli kırsalında 34,  Tunceli Nazimıye Kadısırtı Dokuz Kayalar bölgesinde 9 ve  Şırnak'ta 11 olmak üzere toplam 54 teröristin etkisiz hale getirildiğini ve operasyonların devam ettiği bilgisini paylaştı.

ÖZEL YAPILMIŞ ŞEMSİYELER ELE GEÇİRİLDİ

Türk Silahlı Kuvvekleri  Hakkari  Şemdinli ilçesi  Ortaklar bölgesinde düzenlenen hava harekatında 12 silahlı teröristin etkisiz hale getirildiği ve bölgeden toplam 34 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Bölgede yapılan arama tarama faaliyetlerinde 3 adet RPG-7 roketatar silahı, 1 adet AT-4 roketatar silahı, 10 adet roketatar mühimmatı, 8 adet sevk fişeği, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 10 adet el bombası ve 5 adet özel yapılmış şemsiyenin ele geçirildiği belirtildi.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan yazılı açıklama şöyle;"02 Kasım 2017 tarihinde  Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından  Hakkari ili  Şemdinli ilçesi  Ortaklar bölgesinde, sabah saatlerinde meydana gelen çatışma sonrasında, devam eden hava destekli operasyonda, bölgeden  Irak kuzeyine kaçmaya çalıştıkları hava ve keşif vasıtaları ile tespit edilen teröristlere yönelik icra edilen hava harekatında, sabah ölü ele geçirilen 5 teröriste ilave olarak 29 silahlı bölücü terör örgütü mensubu daha (toplam 34 terörist) etkisiz hale getirilmiştir.

Harekata katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir. Bölgede yapılan arama tarama faaliyetleri neticesinde; üç adet RPG-7 roketatar silahı, bir adet AT-4 roketatar silahı, 10 adet roketatar mühimmatı, sekiz adet sevk fişeği, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 10 adet el bombası ve 5 adet özel yapılmış şemsiye ele geçirilmiştir.

Türk Silahlı Kuvvetleri asil Türk milletinden almış olduğu güç ile terör örgütleriyle mücadelesine en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir."

TUNCELİ VE ŞIRNAK'TA 20 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Şırnak'ta gerçekleştirilen terör operasyonunda 11 terörist etkisiz hale getirildi.

Öte yandan  Jandarma  Komando ve Özel Harekat Timleri, bugün Nazımiye ilçesinde terör örgütü  PKK'ya yönelik operasyon yaptı. Operasyonda teröristlerle sıcak temas sağlayan güvenlik güçleri çatıştı. Çatışmada ilk önce 3'ünü etkisiz hale getiren timler, operasyonun devamında 7 teröristi daha ölü olarak ele geçirdi. Bölgede operasyona devam eden timler temas sağladığı 1 teröristi daha ölü olarak ele geçirdi.

Şemdinli'de öldürülen  PKK'lı teröristlerin görüntüleri:


Haberler haber son dakika Şemdinli Şehitlerinin Kanı Yerde Kalmadı! 54 PKKlı Terörist Öldürüldü haberler haberi haberleri HABER HABERLER

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çeşitli şehirde onlarca baskın düzenlendi kadınlı erkekli hepsi yakalandı!
Çeşitli şehirde onlarca baskın düzenlendi kadınlı erkekli hepsi yakalandı!
Köfte dudak! hadise
Köfte dudak! hadise