Millî Eğitim Bakanı Yılmaz: Ders süresi kısaltılmalı

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, uzun olan ders sürelerinin öğrencinin dikkatini dağıttığını belirterek kısaltılması gerektiğini savundu.

Millî Eğitim Bakanı Yılmaz: Ders süresi kısaltılmalı
Millî Eğitim Bakanı Yılmaz: Ders süresi kısaltılmalı Editör
Advert

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, DüzceValiliğinin öğrencileri kitap okumaya özendirmek amacıyla başlattığı ’Annem varsa, bende varım’ projesinin Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen açılışına katıldı.

"ETKİN ÖĞRETİM İÇİN DERS SÜRELERİNİ KISALTMALIYIZ"

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yaptığı konuşmada ders saatlerinin kısaltılması gerektiğini belirterek, "Beni 40 dakika dinler misiniz? O zaman ben de diyorum ki; 40 dakika bir ders süresiydi, ama şimdi bilim çağında, teknoloji çağında artık öğrenme süreleri kısaldı. 40 dakikada öğrenciler dikkatlerini bir noktaya odaklayamıyor. Bu ders süresini biraz kısaltmak lazım. Daha etkin öğretim için ders sürelerini kısaltmalıyız." diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ferit Demir     2018-01-27 Ders süreleri kısalması konusunda sayın bakana katılıyorum. Şuanda 1.Sınıf öğrencisi ile 12. sınıf öğrencisinin ders süresi aynı. İlkokul öğrencileri derse 40 dk odaklanması imkansız. Bence de ders süreleri kısaltılmalı. İlkokul 25dk, ortaokul 30 dk lise 35 dk olmalı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Munroe Bergdorf Victoria's Secret çekimelerinde çalıştı
Munroe Bergdorf Victoria's Secret çekimelerinde çalıştı
Billur Kalkavan, Kendisinden Küçük Aşkını Anlattı
Billur Kalkavan, Kendisinden Küçük Aşkını Anlattı