Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt kimdir?

Norveç'teki NATO tatbikatında yaşanan skandalı ortaya çıkaran Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt kimdir? Son dönemde sıkça gündeme gelen Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt FETÖ mağduru olduğu ortaya çıktı. İşte Ebru Nilhan Bozkurt'un hayatı...

Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt kimdir?
Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt kimdir?

Norveç'teki NATO tatbikatında yaşanan skandalı deşifre eden Türk subayının kumpas mağduru Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt olduğu ortaya çıktı. Binbaşı Bozkurt'un FETÖ mağduru olduğu ortaya çıktı. Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt kimdir, NATO'daki skandalı nasıl deşifre etti?

 

BİNBAŞI EBRU NİLHAN BOZKURT KİMDİR?

bru Nilhan Bozkurt da FETÖ mağduru olan askerlerden biri.  O dönem hakkında gözaltı kararı çıkarılıp iki gün gözaltında kalan Bozkurt, devletin gizli belgelerini elde ettiği, bazı uçakların fotoğraflarını çektiği veya çektirdiği iddiasıyla tutuksuz yargılandı. Mahkemede yaptığı savunmasında, “Hakkımdaki iddiaları nefretle reddediyorum. Uçak ve helikopterlere ait görüntüler ve bilgiler açık kaynaklardan detaylı şekilde elde edilebilir. Üs içerisinde görüntü çekmeye gerek yok. Daha detaylı görüntüler google earth’te var” ifadelerini kullanmıştı.

DÖNÜŞÜ TERFİLİ OLDU

2012 yılında davanın son duruşmasında 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılıp mahkumiyet kararı onanan Pilot Yüzbaşı Ebru Nilhan Bozkurt yurt dışına gitti. AYM’nin hak ihlali kararıyla yeniden yargılama çıkınca da ülkeye geri döndü. Yeniden yargılama sonunda ise beraat ederek görevine geri döndü. Yargılandığında yüzbaşı rütbesinde olan ve terfi edip binbaşı olan Bozkurt TSK’da Kocaeli Kartepe’deki Cengiz Topel Deniz Hava Üs Komutanlığına atandı. Deniz Binbaşı Ebru Bozkurt emrinde idare edilen sonar, radar ve savunma sistemleri denizaltı savunma harbi ve su üstü harbi için kullanılıyor.

ebru-nilhan-bozkurt-nato

İLK KADIN DENİZ HAVA KOMUTANI

İlk Kadın Deniz Hava Komutanı olan Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt'un hayatın da bir çok başarı bulunuyor. 

NATO'DAKİ SKANDALI ORTAYA ÇIKARDI

Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt, Norveç’te düzenlenen “Trident Javelin-2017” tatbikatına katılmak üzere Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı tarafından görevlendirildi ve Türkiye’yi hedef alan skandalı dikkati sayesinde ortaya çıkarttı.

Ebru Nilhan Bozkurt Ebru Nilhan Bozkurt kimdir Bozkurt kaç yaşında Ebru Nilhan Bozkurt nerelidir

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nurgül Yeşilçay evleniyor
Nurgül Yeşilçay evleniyor
Evde Fahriye kanunları!
Evde Fahriye kanunları!