Ak Partili Turan, Reza Zarrab Davasıyla İlgili ABD'ye Yüklendi: Biz Sizin Eyaletiniz Değiliz

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, isim vermeden Reza Zarrab davasıyla ilgili ABD’ye yüklenerek “Sana ne Biz eyaletin miyiz Biz senin altında yaşayan bir ülke miyiz“ dedi.

Ak Partili Turan, Reza Zarrab Davasıyla İlgili ABD'ye Yüklendi: Biz Sizin Eyaletiniz Değiliz
Ak Partili Turan, Reza Zarrab Davasıyla İlgili ABD'ye Yüklendi: Biz Sizin Eyaletiniz Değiliz


AK Parti Grup Başkan Vekili ve  Çanakkale  Milletvekili  Bülent Turan,  Çanakkale'de  Gelibolu  AK Parti İlçe binası'nın açılış törenine katıldı.

İSİM VERMEDEN ZARRAB DAVASINI ELEŞTİRDİ

AK Pirti İlçe Başkanı  Mehmet Gözütok ile  Çanakkale İl Başkanı  Yeşim Karadağ'ın konuşmalarının ardından söz alan Turan, isim vermeden  Reza Zarrab davasıyla ilgili değerlendirmede bulundu.

ABD'de görülen dava ile ilgili ana muhalefet partisinin tutumunu eleştiren Turan, şunları söyledi:

"SANA NE! BİZ SENİN EYALETİN MİYİZ?"

Mesela meşhur bir dava var biliyorsunuz, davanın konusu ne, hepiniz biliyorsunuz.  Türkiye'den bir vatandaş, başka bir ülkeye altın ihracatı yapmış, konu bu. Bakın altını çiziyorum, ihracaat yapmış adam. Üçüncü bir ülke 'Yapamazsın' diyor. Arkadaş, ihracaat yapılan sen değilsin, ithalat yapan sen değilsin, biz şu ülkeyle bunu yapmışız. Sana ne? Biz eyaletin miyiz? Biz senin altında yaşayan bir ülke miyiz?

"YANLIŞIMIZ VARSA, MAHKEMEDE HESAP VERECEĞİZ"

Biz,  Gazi Mustafa Kemal'in şu topraklarda gazi olduğu, şehitler verdiği bağımsız bir ülkeyiz. Bu konuda hiç kimseye hesap verecek halimiz yok. Biz  Tayyip Erdoğan'ın yüreğini biliyoruz, yürüyüşünü biliyoruz. O yüzden bir defa daha söylüyorum. Biz bağımsız  Türkiye Cumhuriyetiyiz, ticaretimizi yaparız. Yanlışımız varsa bu mahkemeye hesap veririz. Ona göre beraat eder, ya da cezasını alır. Ama iki ülke arasındaki ticarete, üçüncü bir ülke karışmaz.

"ANA MUHALEFET LİDERİ BAYRAM EDECEK"

Ne yaptığımızı iyi bileceğiz. Bu mesele gündeme geldiğinde şunu beklerdik, biz bütün partilerin, bütün örgütlerin şunu demesini beklerdik; 'Kendi kavgamızı biz burda yaparız.  Türkiye'de yaparız. Başka ülke ile hesaplaşma kendi haysiyetimiz olur, bunu yapmayız', bunu beklerdik. Ama ne oldu, adeta duruşma öncesi ana muhalefet lideri bayram edecek. Kendi beceremiyor, oyunu arttıramıyor. 25'i on yıldan beri 26 yapamadı. Ordan gelecek mehkeme kararına bel bağladı. Bu doğru bir şey değil, bu milli muhalefet değil, gel burada kavga edelim, mecliste kavga edelim. Burada polemik yapalım, ama  Amerika'nın sesi radyosu gibi çalışmak  Gazi Mustafa Kemal'in partisine yakışmadı, yakışmıyor.

"HALK BANKASI BU DEVLETİN MALIDIR"

O yüzden bir daha söylüyorum. Kimin hatası varsa, kimin yanlışı varsa bunun hesabını sorsunlar. Ama bizim vatandaşımıza, bizim bankamızın genel müdür yardımcısına üçüncü ülkeden hesap sorulmasının bizden çok ana muhalefeti rahatsız etmesi lazımdı. Demesi lazımdı ki, 'Ey iktidar, gel beraber  Amerika'ya gidelim bu yanlışı ortaya koyalım' demesi lazımdı.  Halk Bankası bu devletin malıdır.  AK Parti bugün var yarın yok. Ama bu devletin bankası başka bir ülkeye ihracaatta yardımcı olduğu için üçüncü ülke tarafından yargılanamaz arkadaşlar.

Haberler haber son dakika Ak Partili Turan Reza Zarrab Davasıyla İlgili ABDye Yüklendi Biz Sizin Eyaletiniz Değiliz haberler haberi haberleri HABER HABERLER

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cicişler'den Esra Ersoy intihar etti!
Cicişler'den Esra Ersoy intihar etti!
Ece Sükan 3 aydır otelde kalıyor
Ece Sükan 3 aydır otelde kalıyor