2017'nin son ehliyet sınavı ne zaman? Bu yılın son ehliyet sınavı ne zaman yapılacak?

2017 yılının son ehliyet sınavının ne zaman yapılacağı ehliyet almak isteyen adaylar tarafından merak edilerek aranıyor. peki yılın son ehliyet sınavı ne zaman.

2017'nin son ehliyet sınavı ne zaman? Bu yılın son ehliyet sınavı ne zaman yapılacak?
2017'nin son ehliyet sınavı ne zaman? Bu yılın son ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? Editör

Her sene 5 kez yapılan ehliyet sınavının sonuncusuna az bir zaman kala ehliyet almak isteyenler sınav tarihini aratmaya başladı.  Ehliyet sınavında başarılı olanların direksiyon sınavına girmeye hak kazanacağı 2017'nin son ehliyet sınavına az bir zaman kaldı. İşte 2017 yılının son ehliyet sınavının yapılacağı tarih ve ehliyet sınavı ile ilgili tüm detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSKS) için çok az bir zaman kaldı. 2017 yılının son ehliyet sınavı olacak MTSKS için adaylar çalışmalarını sürdürüyor.

Ehliyet sınavında çıkacak olan İlk Yardım, Trafik ve Çevre, Araç Tekniği ve Trafik Adabı testlerinden başarılı olmak için 70 puan ve üzerinde not alınması gerekiyor. Ehliyet sınavını geçen sürücü adayları direksiyon sınavına girmeye hak kazanıyor. 

2017'NİN SON EHLİYET SINAVI NE ZAMAN?

2017 yılının son ehliyet sınavı, 23 Aralık Cumartesi günü yapılacak. Sınavın sonuçları ise 4 Ocak’ta açıklanacak. Sınava girecek adayların başarılı olabilmeleri için, en az 70 puan alması gereklidir. 70 puan altında alan adaylar gelecek yılın ehliyet sınavlarına girebilir.

2018 EHLİYET SINAVI NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı, 2018 ehliyet sınav takvimini henüz açıklanmadı. 

EHLİYET SINAVINDAN GEÇMEK İÇİN KAÇ PUAN GEREKİR?

Ehliyet sınavında adaylara toplam 50 soru sorulur. 100 tam puan üzerinden değerlendirilen sınavda her bir sorunun değeri, 2 puandır. Adayların başarılı sayılabilmeleri için en az 35 soruyu doğru cevaplayarak 70 puan alması gerekir.

70 puan alamayan adaylar başarısız sayılırlar. Başarılı olanlar ise direksiyon sınavına girmeye hak kazanırlar. Sınavda 4 dersten soru sorulur. Soruların 23 tanesi trafik ve çevre dersinden, 12 tanesi ilk yardım dersinden, 9 tanesi araç tekniği dersinden, 6 tanesi de trafik adabı dersinden sorulur.

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çeşitli şehirde onlarca baskın düzenlendi kadınlı erkekli hepsi yakalandı!
Çeşitli şehirde onlarca baskın düzenlendi kadınlı erkekli hepsi yakalandı!
Köfte dudak! hadise
Köfte dudak! hadise