Fetöcü kadınlar cezaevinde bakın neler yapıyormuş

Son dakika güncel haberler

Fetöcü kadınlar cezaevinde bakın neler yapıyormuş
Fetöcü kadınlar cezaevinde bakın neler yapıyormuş tugba civik

FETÖ'cülerden cezaevinde "beddua seansı"

Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Konya Ereğli T Tipi Ceza  İnfaz Kurumunda kalan tutuklu kadın sanık T.K.K. ile avukatı katıldı. Sanık  T.K.K, ByLock kullanmadığını, telefonunun 10 gün süreyle ByLock sinyali  verdiğinin ifade edilmesine anlam veremediğini, bir yanlışlık olabileceğini ileri  sürdü.

Mahkeme başkanının "telefonunu başka bir kişi kullanmış olabilir mi?"  sorusu üzerine sanık, böyle bir şeyin söz konusu olamayacağını, operatörün "IP"  hattında çakışma olabileceğini iddia etti.

Tahliyesini talep eden sanık T.K.K'ye, 20 Ekim'de mahkemeye gönderdiği  ve koğuşunda yaşadıklarını anlattığı itiraf niteliğindeki mektubun kendisine ait  olup olmadığı soruldu.

 Kadınlar koğuşunda kalan örgüt mensuplarının gece yarısından sonra  devlet yöneticilerine yönelik "beddua seansları" düzenlediklerini anlattığı  mektubu kendisinin yazdığını ifade eden T.K.K, gazi kızı olması nedeniyle  milliyetçi bir kişi olduğunu, koğuşunda FETÖ sanıklarıyla yaşadığı olaylardan  sonra itiraf niteliğindeki bu mektubu yazmaya karar verdiğini söyledi.

Yazdıklarını salonda da tekrarlayan sanık, kadınlar koğuşuna geçen  ağustos ayında geldiği andan itibaren H.D. öncülüğünde toplu "beddua seansları"  düzenlendiğini anlattı.

 H.D, N.G. ve E.B'nin belli saatlerde beddua seanslarına devam ettiğini  belirten T.K.K, duaların örgüt propagandasına çevrildiğini ifade etti.

T.K.K, bir beddua seansında sanıkların 15 Temmuz'da öldürülen darbeci  hainleri kahraman olarak gördüklerine şahit olduğunu aktardı.

Beddua seanslarına katılmadığı için diğer FETÖ sanıklarının kendisiyle  aralarına mesafe koyduklarını ve güvenilmez kişi ilan ettiklerini anlatan T.K.K,  onlarla tartışmaya başladığında da tehdit ettiklerini, tahliye edilmesi halinde  kendisinin ve Kırşehir'de yaşayan annesinin can güvenliğinin tehlikede  olabileceğini dile getirerek, bu nedenle koruma talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, sanığın tahliyesine, mektupta isimleri geçen kişiler  hakkında adli işlem başlatılması amacıyla Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığına yazı  yazılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

 

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çeşitli şehirde onlarca baskın düzenlendi kadınlı erkekli hepsi yakalandı!
Çeşitli şehirde onlarca baskın düzenlendi kadınlı erkekli hepsi yakalandı!
Köfte dudak! hadise
Köfte dudak! hadise