İçişleri Bakanlığı’ndan son dakika Battal İlgezdi açıklaması

İçişleri Bakanlığı’ndan son dakika Battal İlgezdi açıklaması

İçişleri Bakanlığı’ndan son dakika Battal İlgezdi açıklaması İçişleri Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması... Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Yapılan açıklamada "Bakanlığımızca bütün belediye görevlileri ile ilgili işlemlerde olduğu gibi Ataşehir Belediyesi görevlileri hakkında da objektif hukuk kuralları gözetilerek, adalet ve hakkaniyete uygun olarak

İçişleri Bakanlığı’ndan son dakika Battal İlgezdi açıklaması
İçişleri Bakanlığı’ndan son dakika Battal İlgezdi açıklaması
Advert
İçişleri Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması... Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Yapılan açıklamada "Bakanlığımızca bütün belediye görevlileri ile ilgili işlemlerde olduğu gibi Ataşehir Belediyesi görevlileri hakkında da objektif hukuk kuralları gözetilerek, adalet ve hakkaniyete uygun olarak karar verilmiştir" denildi.

İçişleri Bakanlığı  görevden alınan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin avukatının yaptığı açıklamalar doğrultusunda bir yazılı açıklama yayınladı .Açıklamada şunlara değinildi;

“Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi 'nin görevden uzaklaştırılması ile ilgili  Bakanlığımızca alınan karara karşı Battal İlgezdi'nin Avukatı Ömer Faruk Hansu tarafından yapılan basın açıklamasında; Görevden uzaklaştırma kararının siyasi saiklerle alındığı ve görevden uzaklaştırmaya esas teşkil eden konularda Battal İlgezdi hakkında soruşturma izni verilmemesi ve kovuşturmaya yer olmadığı kararlarının bulunduğu iddiasına yer verilmiştir.

Bakanlığımızın görevden uzaklaştırma onayına esas teşkil eden dosyalardaki hususlarla ilgili;32 konuda soruşturma izni verilmesi, 28 konuda ise soruşturma izni verilmemesi kararı verilmiştir.Bu kararlardan da görüleceği üzere, Bakanlığımızca bütün belediye görevlileri ile ilgili işlemlerde olduğu gibi Ataşehir Belediyesi görevlileri hakkında da objektif hukuk kuralları gözetilerek, adalet ve hakkaniyete uygun olarak karar verilmiştir.

Bu doğrultuda, diğer belediye başkanları hakkında verilen görevden uzaklaştırma kararlarında olduğu gibi Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi 'nin görevden uzaklaştırma kararında da Mülkiye Müfettişleri tarafından düzenlenen raporlar üzerine verilen soruşturma izni kararları ile adli mercilerce hali hazırda yürütülmekte olan soruşturma ve kovuşturmalarda yer alan yolsuzluk, usulsüzlük, haksız mal edinme, ihaleye fesat karıştırma ve görevi kötüye kullanma hususları esas alınmıştır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dubai'de Kerimcan Durmaz'ı Otelden Kovdular
Dubai'de Kerimcan Durmaz'ı Otelden Kovdular
Vadi'nin Savcı Leyla'sını Fena Dolandırdılar
Vadi'nin Savcı Leyla'sını Fena Dolandırdılar