Güneş, UEFA Kararını Eleştirdi
Advert

Güneş, UEFA Kararını Eleştirdi

Tarihinde ilk defa maçlar bitmeden grubundan lider olarak çıkmayı başaran Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, Leipzig maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Güneş, UEFA Kararını Eleştirdi
Güneş, UEFA Kararını Eleştirdi Editör

Tarihinde ilk defa maçlar bitmeden grubundan lider olarak çıkmayı başaran Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, Leipzig maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin sorduğunu soruya yanıt olarak UEFA kararı ile ilgili ifadelerde bulunan Şenol Güneş, geçen sene Fransa’nın Lyon kentinde gerçekleşen olaylara da değinerek bu kararın yanlış bir karar olduğunu vurguladı

Gruptan Galibiyet ile Çıkmak İstiyoruz

Formalite bir maç olacak olan Leipzig karşılaşmasından zaferle ayrılmak istediklerini belirten Şenol Güneş’e basın mensupları tarafından sorulan taraftarların olmaması yan seyirci yasağının maç için bir handikap yaratıp yaratmayacağı sorusunu yanıtlayan Güneş, UEFA’nın bu kararının Beşiktaş ile ilgili olmadığını , tedbir amaçlı alındığını ancak yanlış bir karar olduğunu ifade etti.

Her ne kadar bir üst tura geçmeyi garantilemiş olsa da gruptan galibiyet ile çıkmak istediklerini ifade eden Güneş, taraftarın futbola kattığı önem ve motivasyon ile ilgili açıklamalarda bulundu. Buna göre futbolun ya da bir karşılaşmanın 11’e11 iki takımdan oluştuğunu ve bu takımların üstünlük mücadelesinden ibaret olduğunu ifade eden güneş, futbolun asıl önemli unsurunun seyirci-taraftar olduğunun altını çizdi.

Bu anlamda UEFA kararının yanlış olduğunu söyleyen ve eleştiren teknik adam, alınan bu kararın geçtiğimiz sene Fransa’nın Lyon şehrinde yaşanan olaylardan kaynaklandığını ancak bu olaylarından Fransız taraftarlardan kaynaklandığının altını çizerek konuşmasını sürdürdü.

Leipzig Yetenekli Bir Kadroya Sahip ancak Tecrübesi Az

Leibzig karşılaşmasından önce basın mensuplarına verdiği demeç ile Alman takım Leibzig’i öven teknik direktör Şenol Güneş, Leibzig’in oldukça başarılı bir kadrosu ve yetenekli futbolcuları olduğunu belirttikten sonra takımın az tecrübeye sahip olduğunu ve Beşiktaş-Leibzig karşılaşmasının bu anlamda Leibzig için önemli bir deneyim olabileceğinden bahsetti.

Benzer şekilde Beşiktaş Leibzig karşılaşmasından önce basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Alman teknik direktör de Beşiktaş’ın güçlü bir takım olduğunu ve 6 oyuncunun eksik olmasının Beşiktaş için herhangi bir değişikliğe yol açmayacağını, başarısını etkilemeyeceğini açıkladı. Karşılıklı olarak övgülerde bulunan teknik direktörler aslında iki ülke arasında sporun ne kadar bağdaştırıcı ve iletişimi kuvvetlendiren bir özelliği olduğunu örneklediler. En güncel haberleri ve en yüksek oranları bets10 mobil ve superbahis mobil giriş siteleri üzerinde bulabilir, yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Scarlett Johansson kazancıyla tarihe geçecek
Scarlett Johansson kazancıyla tarihe geçecek
'Metroseksüel değil, bakımlı bir erkeğim'
'Metroseksüel değil, bakımlı bir erkeğim'