Canan Karatay'dan Kritik Uyarı: Grip Aşısı Tehlikeli

Katıldığı bir hasbihalde konuşan Canan Karatay grip aşısıyla ilgili olarak bazı ifadelerde bulundu.

Canan Karatay'dan Kritik Uyarı: Grip Aşısı Tehlikeli
Canan Karatay'dan Kritik Uyarı: Grip Aşısı Tehlikeli Editör

Katıldığı bir hasbihalde konuşan Canan Karatay grip aşısıyla ilgili olarak bazı ifadelerde bulundu. Sağlık konusundan konuşurken grip aşısının ciddi boyutta tehlikeli olduğunu vurguladı ve onun yerine başka tedavi yöntemlerinin olduğunu belirtip, o tedavi yöntemlerinin daha etkili ve yararlı olduğunu belirtti.

Yapılan grip aşıları içinde alüminyum olduğundan dolayı alüminyumun vücuda ve bünyeye çok zararı dokunacağına değindi. Çünkü vücuda alüminyum elementi etki ettiğinde Alzheimer hastalığına yol açabilmektedir. Grip aşısının tehlikesi bu boyuta çıkabilir.

Bu sorundan uzak olmak için daha doğal yöntemler geliştirip o yöntemlerle gripten korunmak daha sağlıklıdır diye eklemiştir sözlerine. Örnek olarak bu yöntemlerden bir tanesi bolca D vitamini kullanmak ve D vitaminlerini bolca vücuda sindirmeye çalışmaktır.

D vitamini için gerekli olan besinler temin edilip düzenli bir şekilde beslendikten sonra gripten korunmak daha kolaydır. Yeterli ve düzenli beslenmek yerine kolay yoldan ve plansızca aşı yaptırmak vücuda etki ederse zararlarının belirtisi ortaya çıkmaya başlamaktadır.

Grip Aşısı Yerine Ne Kullanılmalıdır?

Grip aşısını önlemek için sadece aşı yaptırıp tedavi olmayı beklemek hem yetersiz hem de zararlı etkisi olan bir işlemdir. Bunu yaptırmak yerine belirlenen sağlıklı besinlerle olumsuz şeylere karşı önlem almak daha kolaydır. Kendi sağlığını önemseyip ona göre hareket etmek istiyorsanız bu şekilde bir yol izlemeniz gereklidir.

Aksi takdirde aşı yaptırıp daha sağlıklı olacağınızı sanıp ileriki zamanda daha da sağlıksız bireye dönüşebilirsiniz. Açıklama yapan Pr. Dr. Canan Karatay da bu konuyu özellikle basa basa insanlara açıklamaya çalışmıştır. Bu yüzden her birey grip aşısı tehlikesinden kurtulmak için bu noktalara dikkat etmelidir.

Grip Aşısının Başka Etkileri Var Mıdır?

Grip aşısının olumsuz etkisi sadece Alzheimer hastalığı için geçerli değildir. Bunun dışında diyet yapan insanların diyetini de etkilemektedir. Yani bir nevi kilo vermek için diyete başvuran insanların kilo vermenin tersine kilo almasına da yol açabilir.

Bu sıkıntının haricinde kolesterol için de sorun çıkarmaktadır. Her bünyeye göre kolesterol yükselmesi ya da düşmesi sorunu da ortaya çıkabilir. Bir diğer grip aşısı tehlikesi ise vücudun şeker oranının belirsizce düşüp yükselmesine de yol açabilir.

Alzheimer’e Grip Aşısının Etkisi

Bir soğuk algınlığı veya üşütme sonucunda grip aşısı yaptırmak isteyip yatırdığınız sürece tehlikenin de içine girmiş bulunursunuz ki bu tehlike Alzheimer rahatsızlığı denen kalıtsallaşabilen bir hastalıktır. Alzheimer rahatsızlığına yakalan bir kişinin beyin ve düşünce yapısında belirli sorunlar ortaya çıkar ve bu sorunlar geçici olmayabilir.

Beyin dokusundaki köklü ve zararlı değişiklikler, hasar gören beynin zamanla yetilerini kaybetmesi açısından fazlasıyla tehlikelidir. Bu da grip aşısının tehlikesini açık bir şekilde göstermektedir. Onun yerine Canan Karatay’ın dediği gibi daha sağlıklı biçimde beslenerek bu sorunu kökten halletmeniz mümkündür. 

Kaynak : Haber Plus

Grip aşısının tehlikesi Alzheimer’e Grip Aşısının Etkisi

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nurgül Yeşilçay evleniyor
Nurgül Yeşilçay evleniyor
Evde Fahriye kanunları!
Evde Fahriye kanunları!