İtiraf geldi söylediği sözler şoke etti öyle bir bağlantı...

Son dakika güncel haberler

İtiraf geldi söylediği sözler şoke etti öyle bir bağlantı...
İtiraf geldi söylediği sözler şoke etti öyle bir bağlantı...
Advert

FETÖ'cü Kuzu "Hava Kuvvetleri Komutanlığı ele geçti" demiş

İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz  2016'daki darbe girişimine ilişkin örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in bir numaralı  sanık olduğu 279 kişinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.
İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesince Aliağa Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü'ndeki  salonda görülen duruşmaya, tutuklu sanık eski Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanı  Tümgeneral Kubilay Selçuk'un emir astsubayı Enis Çakır ve avukatı ile bazı taraf  avukatları katıldı.
Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile kayda alınan duruşmada,  Çakır'ın baskı altında kalmamak için diğer sanıkların duruşmada olmamasına  ilişkin talebi doğrultusunda tutuklu ve tutuksuz sanıklar salonda hazır edilmedi.
Daha önce İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve  cumhuriyet savcılığında ifade verdiğini, daha önce değinmediği bazı olaylar  hakkında beyan vermek istediğini mahkeme heyetine ileten Çakır, FETÖ ile ilgili  bazı bilgiler paylaştı
Ortaokul yıllarında örgütle bağlantısının başladığını, bu dönem ve  lise yıllarında FETÖ ile bağlantılı örgüt evlerine gidip geldiğini ancak Kütahya  Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı  bölümünde okuduğu iki yılda örgüt evlerinde kaldığını itiraf eden Çakır, askerlik  mesleğini sevmesinin yanı sıra kendisinden sorumlu örgüt abilerinin  yönlendirmeleriyle astsubay olduğunu söyledi.
Tavşanlı'da eğitim gördüğü sırada örgütün sözde ilçe, il ve bölge  imamlarıyla tanıştığını, bunların da örgüt içerisinde tayine tabi olduğunu,  teşhis ettiği bu isimleri ilgili makamlara ilettiğini dile getiren Çakır,  astsubaylık sınavlarına üç arkadaşıyla hazırlandığını, örgüt tarafından  kendilerine soru verilmediğini ancak soruların nerelerden çıkacağına ilişkin  bilgiler verildiğini belirterek, "Abiler, isimlerimizi ilgili yer olan sınav  komisyonuna veriyorlardı. O isimler de FETÖ'yle bağlantılı kişilerdi. Birlikte  ders çalıştığımız üç kişi sınavı kazanarak mesleğe başladık. Abiler, görev  sırasında teyemmüm yoluyla nasıl abdest alınır ve ima yoluyla nasıl namaz  kılınacağına ilişkin bize talimat veriyordu. Göreve başladıktan sonra bu şekilde  ibadet yapan birçok örgüt mensubunu gördüm. Hatta bazıları kendisini belli edecek  şekilde orta yerde, tabiri caizse kabak gibi ibadet ediyordu." dedi.
"FETÖ'nün askeri yapılanmasında tedbir çok önemlidir. Bize söylenen  şuydu: 'Hangi kişinin cemaatten olduğunu öğrenseniz bile bunları kesinlikle  aranızda konuşmayın." diyen Çakır, Ankara'da görülmesine devam edilen Akıncı Üssü  Davası'nın tutuklu sanıklarından Kubilay Selçuk ve Muğla 2. Ağır Ceza  Mahkemesi'nde görülen FETÖ'nün darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a  suikast girişimi ve iki polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada  mahkumiyet alan FETÖ'nün sözde "Çiğli üs imamı" eski Başçavuş Zekeriya Kuzu'nun  söylemlerinden bu davada yargılanan bazı isimlerin örgüt mensubu olduğunu  düşündüğünü kaydetti

Araçta FETÖ elebaşını dinletmiş

Mahkemeye ileteceği bu isimlerin örgütle mensubiyetine bizzat şahitlik  etmediğini aktaran Çakır, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Daha önceki ifadelerimde, Kubilay Selçuk ve Zekeriya Kuzu'nun söylem  ile davranışlarından tutuklu sanıklar eski Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay  Başkanı Hasan Hüseyin Demirarslan, eski Hava Eğitim Komutanlığı Kurmay Başkanı  Tuğgeneral Veyis Savaş ve eski Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığı Harekat Eğitim  Komutanı Albay Ramazan Elmas'ın bu yapıdan olduğunu söyledim. Bu şahıslarla bir  husumet ya da garezim yok. Selçuk ve Kuzu'nun söylemlerinden bu isimleri verdim.  Kuzu ve Selçuk birbirinden hiç ayrılmazdı. Bir gün ben, Selçuk ve Kuzu sivil  kıyafetlerle Urla ilçesine gidiyorduk. Yola çıktığımızda Selçuk, araçta Fetullah  Gülen'in bir vaazını dinlettirdi. Şaşırdım. Selçuk bana, dini bir terim sordu,  buna cevap veremedim. Dönüşte beni Karşıyaka ilçesindeki Örnekköy semtine  bırakmadan önce, Selçuk, Kuzu'ya Gülen'in vaazını açtığı için 'Biraz ileri  gittim.' diye söyledi."
Çakır, mahkeme başkanının "Kubilay Selçuk ve Zekeriya Kuzu senin  örgütle bağlantın

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demet Akalın ve Okan Kurt Çiftinin Evine Hırsız Girdi
Demet Akalın ve Okan Kurt Çiftinin Evine Hırsız Girdi
Merve'nin Gecelikli Pozu Sosyal Medyayı Salladı
Merve'nin Gecelikli Pozu Sosyal Medyayı Salladı