Whatsapp Çöktü Mü? Whatsapp'a girilmiyor neden?

Milyonlarca kullanıcısı bulunan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp'a 21:45 sularından itibaren erişim sağlanamıyor. Sosyal medyada ''Whatsapp çöktü mü'' sorularının yanıtı binlerce kişi tarafından araştırılıyor. Peki popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp'a neden girilmiyor?

Whatsapp Çöktü Mü? Whatsapp'a girilmiyor neden?
Whatsapp Çöktü Mü? Whatsapp'a girilmiyor neden? admin

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp'a dünya genelinde erişim sağlanamıyor. 21:45 sularından itibaren özellikle sosyal medyada ''Whatsapp çöktü mü'' soruları ile ilgili mesajlar yayınlanıyor. Milyonlarca kullanıcısı bulunan uygulamadan henüz gelen resmi bir açıklama ise olmadı. Peki Whatsapp'a neden girilmiyor? Whatsapp çöktü mü? İşte detaylar...

WHATSAPP ÇÖKTÜ MÜ? - WHATSAPP'A NEDEN GİRİLMİYOR?

Dünya genelinde 1 milyara yakın kullanıcısı bulunan popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp'a erişim sağlanamıyor. Sosyal medyada Whatsapp ile ilgili binlerce mesaj atılırken henüz gelen resmi bir açıklama olmaması vatandaşları meraklandırıyor.

AYRINTILAR GELİYOR...

WHATSAPP KULLANAMAYAN TELEFONLAR HANGİLERİ?

WhatsApp'in resmi bloğundan yapılan açıklamada artık bazı Android, IOS, Windows, BBOS ve Symbian işletim sistemini kullanan cihazların 30 Haziran itibariyle WhatsApp'ı kullanamayacağı duyurulmuştu.

Bu cihazlara güncelleme desteği 2016'nın bitimiyle zaten sona ermişti. Ancak daha sonra WhatsApp süreyi uzatarak 30 Haziran 2017'ye çekmişti. Whatsapp yeni aldığı kararla üç model için bir kez daha ertelemeye gitti. Buna göre Nokia S40, BlackBerry OS ve BlackBerry 10 için verilen destek tarihi 31 Aralık 2017'ye kadar sürecek. Yani sadece 13 gün kaldı.

Öte yandan aşağıdaki modeller ise 30 Haziran 2017 tarihi itibariyle WhatsApp kullanamayacak:

Nokia Symbian S60
Nokia S40 (Bazı kaynaklarda desteğin 31 Aralık 2018'e kadar uzatıldığı ifade ediliyor)
Android 2.1
Android 2.2
Windows Phone 7.+1
iPhone 3GS (iOS 6)
WhatsApp bu telefonları ya da işletim sistemlerine sahip kullanıcılarına eğer güncellenebiliyorsa işletim sistemini güncellemelerini ya da cihazlarını yeni modellerle değiştirmelerini tavsiye etti.

Açıklamada bu kararı alırken çok zorlandıklarını da belirten WhatsApp yetkilileri üst işletim sistemleriyle kullanıcıların WhatsApp'ten tam olarak faydalanabileceklerini hatırlattı.

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İdil Fırat hastaneye kaldırıldı
İdil Fırat hastaneye kaldırıldı
Aleyna Tilki'den İlginç Çıkış: Anlatsam Ülke Karışır
Aleyna Tilki'den İlginç Çıkış: Anlatsam Ülke Karışır