Uyarı üstüne uyarı çok kuvvetli geliyor

Son dakika güncel haberler

Uyarı üstüne uyarı çok kuvvetli geliyor
Uyarı üstüne uyarı çok kuvvetli geliyor tugba civik

Son dakika: Meteoroloji'den uyarı üstüne uyarı!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Amasya, Tokat ve Çorum çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Akdeniz, Antalya ve Muğla ile Aydın ve İzmir’in batı kıyılarında kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Erzincan ve Bingöl çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

YURT GENELİ HAVA SICAKLIĞI

Ülke genelinde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

YURT GENELİ RÜZGAR DURUMU

Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege'nin güneyi, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusunda, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (40-80 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bugün Muğla il merkezi ve batısı ile Kıyı Ege'de kuvvetli (21-50 Kg/m2), Muğla'nın doğu ilçeleri ve Antalya'nın doğusunda (Manavgat, İbradı, Akseki, Alanya, Gündoğmuş ve Gazipaşa) kuvvetli ve çok kuvvetli (51-75 Kg/m2), gece saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz'de kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, yerel su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, deniz üzerinde su hortumu oluşumu vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; bugün Güney Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusunda, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (40-80 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi, deniz ulaşımında aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
İŞTE İL İL HAVA DURUMU

MARMARA

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE 1°C, 7°
Parçalı bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı

İSTANBUL 7°C, 12°C

Parçalı bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde hafif yağmurlui

KIRKLARELİ 2°C, 8°
Parçalı bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı

KOCAELİ 7°C, 14°C
Parçalı bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde hafif yağmurlu
EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kıyı Ege ile yarın (Perşembe) öğle saatlerinde bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Perşembe) sabah saatlerinde İzmir ve Aydın kıyı kesimi ile Muğla çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2), Muğla'nın doğusunda kuvvetli ve çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; Ege'nin güneyinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.
A.KARAHİSAR 0°C, 8°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde hafif yağmurlu
DENİZLİ 5°C, 11°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde hafif yağmurlu

İZMİR 7°C, 12°
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Perşembe) öğle saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, yarın (Perşembe) kıyılarında yer yer kuvvetli (21-50 Kg/m2)
MUĞLA 4°C, 9°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Perşembe) öğle saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar yarın (Perşembe) yer yer kuvvetli (21-50 Kg/m2) ve çok kuvvetli (51-75 kg/m2)
AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Antalya'nın doğu ilçeleri (Manavgat, İbradı, Akseki, Alanya, Gündoğmuş ve Gazipaşa) ve Adana çevrelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli(51-75 kg/m2), bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; bu akşam güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olara

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acun, Serenay Sarıkaya'dan Gözlerini Alamadı!
Acun, Serenay Sarıkaya'dan Gözlerini Alamadı!
Ünlü Şarkıcı Aleyna Tilki, Gözyaşlarına Boğuldu
Ünlü Şarkıcı Aleyna Tilki, Gözyaşlarına Boğuldu