Arda Turan imzayı attı! İşte tarihi anlar

Medipol Başakşehir, Barcelona'dan 2,5 yıllığına kiraladığı milli futbolcu Arda Turan ile sözleşme imzaladı.

Arda Turan imzayı attı! İşte tarihi anlar
Arda Turan imzayı attı! İşte tarihi anlar Editör
Advert

3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda düzenlenen, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ ile kulübün sponsorlarından Makro'nun yönetim kurulu başkanı Ercan Uyan, Medipol'un yönetim kurulu başkan yardımcısı Özer Koca ve Evershine Group Holding'in kurucu ortağı Ngai Hung Chiu'nun katıldığı imza töreninde, Arda Turan kendisini turuncu-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Göksel Gümüşdağ, dünyanın en büyük kulüplerinden Barcelona'dan dünyanın en önemli oyuncularından birini renklerine kattıklarını anlatarak, transferde sponsorlarının verdiği desteğin çok büyük olduğunu dile getirdi.

Arda Turan'ın transfer sürecini anlatan Gümüşdağ, milli futbolcunun Türkiye'ye dönme fikrinin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, "Başakşehir sadece bir futbol kulübü değil, aynı zamanda bir şirket. Bu şirketin sezon bitmeden bitirmesi gereken büyük hedefleri var. Dolayısıyla kendisini bu kadar hırslı ve istekli görmek, Başakşehir vizyonuna neler katabileceğini dinlemek bizi bu zor transferde motive etti. Arda ile bu imza töreninde bulunmak bizi çok mutlu etti." diye konuştu.

''HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK''
"Hedefimiz şampiyonluk. Yapmak istediğimiz birçok şeyin ön koşulu şampiyonluktur. Başakşehir gibi oynadığımız sürece şampiyonluğun bize geleceğine inanıyoruz. Ancak şampiyon olduktan sonra her şey bitmeyecek, aksine yeni başlayacak. Biz 4 sezon önce kurulduk. İlk iki sezon dördüncü, geçen sezon ikinci olduk. Bu sezon ise devreyi lider tamamladık. Şirketimizi iyi yönetiyoruz ve başarılı performansımızın karşılığını maddi ve manevi olarak alıyoruz. Bu yüzden Arda gibi dünya markalarını transfer etmek vizyonumuzun bir parçası."

Yanlış olarak yansıtılan bazı konulara açıklık getirmek istediğini aktaran Gümüşdağ, konuşmasına şöyle devam etti:

"Biz 2014 yılında kurulmuş, 8 ortaklı bir anonim şirketiz. Ben yönetim kurulu başkanıyım. Dolayısıyla borçlardan da ve alacaklardan da sorumluyuz. Burada başarılı olmak zorundayız. Geçen yıl Beşiktaş'tan sonra Türkiye'de en çok para kazanan kulüp olduk. UEFA'dan gelirimiz 13,5 milyon avro. Aynı zamanda Cengiz Ünder transferinden 15 milyon avro aldık. Enver Cenk Şahin ve Badji'yi sattık. Dolayısıyla bahsettiğim bu üç başlıkta 35,5 milyon avro net gelirimiz olmuş. Başarıyı hepimizin alkışlaması lazım. Türkiye'de doğru bir model var. Biz yanlış yapmamalıyız. Benim yanlış yapmam zor. Her şeyden mesulüm. Belediye ile de hiçbir bağlantımız yok. Bunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Başarımız çok hızlı karar alıyor olabilmemizdir."

Gümüşdağ, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'in Arda Turan'ın ekonomik nedenlerden dolayı Medipol Başakşehir'i tercih ettiğine yönelik açıklamasının belirtilmesi üzerine, "Böyle bir açıklama olmuş. Galatasaray köklü bir kulüp, geçmişten gelen oldukça fazla finansal problemleri var. Bunlarla mücadele eden bir başkanları var. Biz ise 4 yıllık bir kulübüz, şirket statüsüyle yönetiliyoruz. Hızlı karar alabiliyoruz. Dolayısıyla bu transferin gerçekleşmesinde en büyük etken bu. Bizim borcumuz yok ve işe şirket mantığıyla bakıyoruz." ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
RAMAZAN     2018-01-23 Arda Turan Başakşehir'de kendini bulacaktır. Atletico Madrid serüveninden sonra pek yükseliş gösteremedi kariyerinde ama kendi ülkesinin liginde tekrardan yükselir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Munroe Bergdorf Victoria's Secret çekimelerinde çalıştı
Munroe Bergdorf Victoria's Secret çekimelerinde çalıştı
Billur Kalkavan, Kendisinden Küçük Aşkını Anlattı
Billur Kalkavan, Kendisinden Küçük Aşkını Anlattı