Tüm türkiye buna kilitlendi saat 14.00 te...

Son dakika güncel haberler

Tüm türkiye buna kilitlendi saat 14.00 te...
Tüm türkiye buna kilitlendi saat 14.00 te... tugba civik

Yılın ilk MGK'sı bugün toplanıyor!

Toplantısının ana gündem maddeleri, Afrin harekatı ve Olağanüstü Hal uygulamasının uzatılması olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşecek MGK'da, Afrin'deki YPG unsurlarının temizlenmesine yönelik harekatın son hazırlıkları ele alınacak.

Bu çerçevede Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Brüksel'de ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford'la yaptığı görüşmeye ilişkin kurul üyelerini bilgilendirmesi bekleniyor.
Hem Afrin harekatına ilişkin planlamanın hem de harekat sonrasında atılacak adımların değerlendirileceği MGK'da, Türkiye'nin kararlığınına ilişkin net ifadelerin toplantı sonrasında yayınlanacak bildiride yer bulmasına kesin gözüyle bakılıyor.
Milli Güvenlik Kurulu’nda 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal uygulamasının 6. kez uzatılması için tavsiye kararı da alınacak. MGK'nın ardından Erdoğan başkanlığında toplanacak Bakanlar Kurulu toplantısında bu tavsiye kararı ele alınacak. Ardından da OHAL'i uzatma kararına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi meclise sevk edilecek. Tezkere, perşembe günü Genel Kurul'da görüşülecek ve ohal 6. kez uzatılmış olacak.
2018'in ilk Milli Güvenlik Kurulu bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Masadaki en kritik başlık Afrin olacak ve olası harekatın tüm ayrıntıları gözden geçirilecek. MGK'da OHAL'in uzatılmasına ilişkin tavsiye kararı da alınacak.

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şükran Ovalı 'Müslüm'ü izledi sütten kesildi!
Şükran Ovalı 'Müslüm'ü izledi sütten kesildi!
Sıla'dan Ahmet Kural'a evlilik göndermesi
Sıla'dan Ahmet Kural'a evlilik göndermesi