Isparta'da uçak düştü | Isparta Uçak Kazasında 3 Asker Şehit Oldu

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde CASA tipi askerî eğitim uçağı düştü. Isparta Yalvaç'ta meydana gelen uçak kazasında Isparta Valisi Günaydın, 3 şehidimizin olduğunu ve uçağın 14:30'da düştüğünü açıkladı. Saat 14.30 sularında Eğirdir Gölü kuzeyinde uçağımızın enkazına ve üç kahraman personelimizin naaşlarına ulaşıldı. Öte yandan Isparta'da düşen uçakla ilgili Genelkurmay'dan açıklama yapıldı. 2001 yılında Diyarbakır'dan havalanan ve ''Bordo Bereliler''i taşıyan tip uçak, Malatya'da düşmüş ve bu olayın ardından da 34 askerimiz şehit olmuştu.

Isparta'da uçak düştü | Isparta Uçak Kazasında 3 Asker Şehit Oldu
Isparta'da uçak düştü | Isparta Uçak Kazasında 3 Asker Şehit Oldu Editör
Advert

on Dakika! Isparta'nın Yalvaç ilçesinden Casa tipi eğitim uçağı düştü. Uçağın düşüş sebebi ile ilgili henüz bir bilgi verilmedi. Kırkbaş köyü Hodulluca mevkiinde askerî eğitim amacıyla kullanılan CASA tipi eğitim uçağının düşmesi sonucu 3 personel şehit oldu. Kalkıştan kısa süre sonra radardan kaybolmasıyla birlikte ekipler, uçağı aramak için harakete geçti ve uçağın enkazı ile şehitlerin naaşına Eğirdir Gölü kuzeyinde 14:30'da ulaşıldı.

TSK'DAN AÇIKLAMA

Kazayla ilgili TSK'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

7 Ocak 2018 tarihinde 11.03’te konuşlu bulunduğu Eskişehir 1’inci Ana Jet Üs Komutanlığından planlı uçuş eğitimi maksadıyla içinde iki pilot ve bir teknisyen olduğu hâlde kalkış yapan bir CN-235 CASA tipi askerî nakliye uçağı ile saat 12.50 civarında radar irtibatı kesilmiş ve derhal arama kurtarma faaliyetlerine başlanmıştır.

 

Saat 14.30 sularında Eğirdir Gölü kuzeyinde uçağımızın enkazına ve üç kahraman personelimizin naaşlarına ulaşılmıştır.

Bu elim kaza neticesinde şahadet mertebesine erişen kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet değerli aile fertlerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Isparta’da düşen uçakta şehit olan askerlerden 2’si Ordulu

Eskişehir'den eğitim amaçlı kalkan ve Isparta Yalvaç'ta düşen CASA tipi askeri eğitim uçağındaki 3 şehitten 2’si Ordulu olduğu öğrenildi. Eskişehir 1’inci Ana Jet Üs Komutanlığından planlı uçuş eğitimi maksadıyla içinde iki pilot ve bir teknisyen olduğu halde kalkış yapan bir CN-235 CASA tipi askeri nakliye uçağı ile saat 12.50'de radar irtibatı kesildi.

Başlatılan arama kurtarma faaliyetleri sonrasında saat 14.30 sıralarında Eğirdir Gölü kuzeyinde uçağın enkazına ve üç kahraman askerin naaşlarına ulaşıldı. Kazada şehit olan askerlerden Binbaşı Ümit Karamustafa'nın Ordu-Fatsa, Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı'nın da Ordu-İkizce nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demet Akalın ve Okan Kurt Çiftinin Evine Hırsız Girdi
Demet Akalın ve Okan Kurt Çiftinin Evine Hırsız Girdi
Merve'nin Gecelikli Pozu Sosyal Medyayı Salladı
Merve'nin Gecelikli Pozu Sosyal Medyayı Salladı