"BACIMI PARAMPARÇA ETTİ"

Hastane önünde bekleyen ablası Şirin Kaya ise 4 senedir kendisi ve kız kardeşinin tehdit edildiğini ve darp edildiğini belirterek, feryat etti. Defalarca kez güvenlik güçleri başta olmak üzere devletin ilgili kurumlarına müracaat ettiklerini kaydeden Şirin Kaya, İlhan Kaya'nın da tedavi edilmesi için de girişimde bulunmalarına rağmen bir neticeye ulaşamadıklarını ifade etti.

Vahşice parçalanan kız kardeşinin son olarak boğazının kesilmek istendiğini anlatan acılı abla, " Biz devlete sığındık gelip almadılar. Bacımı gelip parçaladı. Hep devlete haber verdik gelip almadılar. Bacımı paramparça etti, ciğerlerini deşti, dolma oyar gibi oydu. Çocuklarını diğer odaya götürmüş. Gece başlayıp ağzına çorap sokmuş bacımın.

Bizim hepimizin canı tehlikede ailece biz tehlikedeyiz. Onu dışarı bırakmasınlar. 4 seneden beri böyle babam almak istedi gitmedi. Kardeşim ben ölürsem çocuklarımın yanında ölürüm dedi. Daha önce de döverdi ve biz polisleri çağırırdık ölüm yok yaralı yok dediler. Ama şimdi öldürdüler işte yaraladılar. Kardeşimin boğazını kesmeye çalışmış. Kardeşim boğazını kestirmemiş ellerini tutmuş" ifadelerini kullandı.

"BAĞIRSAKLARI DIŞARIDAYDI"

Ablasının yaralandığı evin üst katında oturan ve ablasını kurtaran Emine Kaya ise ablasını kanlar içerisinde gördüğünü anlatarak, "Kocası kardeşimi 3'te çağırmış, başlamış sabah sata 5: 30'a kadar bıçaklamış. Kardeşim bağırmış ama ben uyuduğum ve ağzında çorap olduğu için duymamışım. Ağzına çorap sokmuş onun için sesi çıkmamış.

Her tarafı kan içindeydi. Ambulansı polisi çağırdık. Sonra kendisi geldi ben eşimi seviyorum ben yapmadım dedi.Gördüğüm kadarıyla bağırsakları dışına çıkmıştı. Başı boğazı her yerinde yara vardı. Her yeri kan içindeydi" diye konuştu.

4 YILDIR KOCASINDAN ŞİDDET GÖRÜYORDU

İlhan Kaya'nın bir fabrika işçi olarak çalıştığı, 4 yıldır ise işsiz olduğu öğrenilirken, kayınbabası Mehmet Kalınkara ve kardeşlerinin desteği ile geçindiği öğrenildi. Neslihan Kaya'nın ise 4 yıldır kocasından şiddet gördüğü ama 4 çocuğunu bırakmak istememesi nedeniyle ayrılmadığı belirtildi. Öte yandan Neslihan ile birlikte ablası Şirin ve kız kardeşi Emine'nin, İlhan ve 2 erkek kardeşi ile evli olduğu da ortaya çıktı.