Başbakan Yıldırım: PYD/YPG'ye destek sağlayacak dış güçler vurulacak

Başbakan Yıldırım, Çengelköy'deki Vahdettin Köşkü'nde medya temsilcileri ile bir araya geldi. TGRT Haber'den Ercan Seki'nin aktardığına göre, Zeytin Dalı Harekâtı ile ilgili bilgi veren Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin Rusya, İran ve Esad rejimiyle irtibat halinde olduğunu bildirdi. Yıldırım ayrıca, terör örgütü PYD/YPG'ye destek sağlayacak dış güçlerin TSK tarafından hedef alınacağını açıkladı.

Başbakan Yıldırım: PYD/YPG'ye destek sağlayacak dış güçler vurulacak
Başbakan Yıldırım: PYD/YPG'ye destek sağlayacak dış güçler vurulacak Editör

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul, Çengelköy'deki Vahdettin Köşkü'nde medya temsilcileriyle bir araya geldi.

Yıldırım, Afrin'deki terör yapılanmalarına yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı'na dair son bilgileri paylaştı. Toplantıya, TGRT Haber'i temsilen Ercan Seki, Türkiye gazetesi adına İsmail Kapan, ve İHA'yı temsilen Hamit Arvas katıldı.

Görüşme sonrası TGRT Haber'de Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarını paylaşan Ercan Seki, Başbakan Yıldırım'ın sözlerini şu ifadelerle aktardı: "Şu ana kadar askerimizin burnu bile kanamadı. Mücadelemiz aynı zamanda DEAŞ terör örgütü ile.

Terör örgütleri yurt içinde provokatif eylemler yapabilir. Esad rejimi ve Rusya ile irtibat halindeyiz. Bu millî bir meseledir, medyamızdan gerekli hassasiyeti bekliyoruz. Harekât, terör unsurları temizleninceye kadar sürecek.

Sivillerin zarar görmemesi için azami dikkat gösteriliyor. PYD/YPG'ye destek sağlayacak dış güçler de hedefimiz olacak. İran'ın endişelerini gideriyoruz, Rusya'nın itirazı yok. Harekât, 4 aşamalı olarak olacak."

Metkim Böcek İlaçlama da %30 İndirim Hemen Tıkla >> Böcek ilaçlama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şükran Ovalı 'Müslüm'ü izledi sütten kesildi!
Şükran Ovalı 'Müslüm'ü izledi sütten kesildi!
Sıla'dan Ahmet Kural'a evlilik göndermesi
Sıla'dan Ahmet Kural'a evlilik göndermesi