Türkiye'den o ülkeye rest teröristin yanında sayarız

Bakan Çavuşoğlu: Afrin operasyonu BMGK'ya taşınırsa, Fransa'yı teröristlerin yanında sayarız

Türkiye'den o ülkeye rest teröristin yanında sayarız
Türkiye'den o ülkeye rest teröristin yanında sayarız
Advert

Dışişleri Bakanı Mevlût Çavuşoğlu, resmî temaslarda bulunmak üzere gittiği Irak'ın başkenti Bağdat'ta son gelişmelere dair açıklamalarda bulundu.

Paris yönetiminin, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesindeki terörist yapılanmalara yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı'na karşı attığı adımlara değinen Çavuşoğlu, "Fransa'nın müttefik olarak bize destek vermesini bekleriz.

Fransa, bu harekâtı BMGK'ya taşıyacağını söylüyor. Böyle bir durumda, Fransa'yı terör örgütünün yanında var sayarız" dedi.

Bakan Çavuşoğlu ayrıca, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian görüşmesinde konuşulanlar ile görüşme sonrası yapılan açıklamaların farklı olduğunu ifade etti. Çavuşoğlu, Fransa'nın iyi bir müttefik olduğunu ifade ederken, bu durumun müttefiklik ilişkilerine de zarar vereceğini bildirdi.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SON ÇIRPINIŞLARI"

Öte yandan, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine yönelik gerçekleştirilen terörist saldırıya da değinen Çavuşoğlu, "Reyhanlı'ya yapılan saldırı terör örgütünün son çırpınışı. Böyle bir tehdit sınırımızda varken biz operasyonları durduramayız. Temizlik sonuna kadar sürecek" dedi.

Yanı sıra operasyona ilişkin bilgi veren Çavuşoğlu, TSK ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin terör örgütü işgalindeki bazı köyleri kurtardığını bildirdi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Fransa'nın TSK tarafından Afrin'deki terör yapılanmalarına yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı'na karşı tutumunu değerlendirdi. Fransa'yı müttefik olarak Türkiye'nin yanında görmek istediğini vurgulayan Çavuşoğlu, "Afrin operasyonu BMGK'ya taşınırsa, Fransa'yı teröristlerin yanında sayarız" açıklamasında bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demet Akalın ve Okan Kurt Çiftinin Evine Hırsız Girdi
Demet Akalın ve Okan Kurt Çiftinin Evine Hırsız Girdi
Merve'nin Gecelikli Pozu Sosyal Medyayı Salladı
Merve'nin Gecelikli Pozu Sosyal Medyayı Salladı