ABD, Birleşik Arap Emirlikleri'ne petrol ihraç etti

Petrol piyasasında birkaç yıl önce kimsenin düşünmeyeceği şey gerçekleşti. Körfez ülkesi petrol ithal etti. ABD, Suudi Arabistan ve BAE bölgede kaosu körükleyen adımlar atarak, Katar ve Türkiye'ye tuzak kurmuştu. Petrol zengini BAE'nin ABD ile gerçekleştirdiği şaka gibi ticaret, bir kez daha pes dedirtti.

ABD, Birleşik Arap Emirlikleri'ne petrol ihraç etti
ABD, Birleşik Arap Emirlikleri'ne petrol ihraç etti Editör
Advert

Petrol piyasasında daha önce hiç olmayan bir şey oldu ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Orta Doğu'ya petrol ihraç etti. 

Konuyla ilgili bilgi sahibi kaynağın verdiği bilgiye göre, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Aralık ayında ABD'den petrol ithal etti. Kaynak, kondanseyt petrolün kalitesi yüksek olduğu için ABD'den ithal edilmesinin tercih edildiğini öne sürdü. 

Lipow Oil Associates Yönetim Kurulu Başkanı Andy Lipow, Birleşik Arap Emirlikleri'nin kendi arzı dikkate alındığında ABD'den yapılan ithalatın devam etmesinin olası gözükmediğine dikkat çekti. 

ABD'nin BAE'ye petrol ihracatı yapması, ülkenin kaya petrolü konusunda aldığı aşamayı göstermesi bakımından oldukça dikkat çekici. Oyun değiştirici özelliği olan petrol üretiminde ABD'nin gösterdiği performans da bu durumu destekliyor.

Verilere göre Şubat 2017 ile bu yılın Kasım ayı arasında üretimin günlük 2 milyon varil artması bekleniyor. Ülkenin ihracatı 2013'te günlük olarak 100 bin varil iken Kasım ayında 1,53 milyon varile yükseldi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demet Akalın ve Okan Kurt Çiftinin Evine Hırsız Girdi
Demet Akalın ve Okan Kurt Çiftinin Evine Hırsız Girdi
Merve'nin Gecelikli Pozu Sosyal Medyayı Salladı
Merve'nin Gecelikli Pozu Sosyal Medyayı Salladı