Son dakika... TSK: Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2018

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 2018 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi

Son dakika... TSK: Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2018
Son dakika... TSK: Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2018 Editör
Advert

TSK'nın 20 Ocak'ta başlattığı Afrin'e Zeytin Dalı Harekatı'nda bugün 37. güne girildi. 

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu  yana 2018 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

5 köy daha teröristlerden temizlendi

TSK ve ÖSO, Afrin’in kuzeybatısındaki Şeyh Muhammedli, Dudu, Semalık, Velikli, Kavanda köylerini teröristlerden temizledi.

TSK ve ÖSO, Afrin’in  kuzeybatısındaki Racu beldesinde sabaha karşı başlayan operasyonlarda Şeyh  Muhammedli, Dudu, Semalık, Velikli, Kavanda köylerini YPG/PKK-DEAŞ'tan  kurtardı.

Toplamda 109 nokta temizlendi

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu  yana YPG/PKK-DEAŞ'ın işgalindeki Afrin'de biri belde merkezi, 80'i köy, 6'sı köy  altı yerleşim ve 20'si stratejik dağ veya tepe, biri YPG/PKK'ya ait üs olmak  üzere 109 noktayı örgütten kurtardı.

3 köy daha terörö örgütünden kurtarıldı
 
TSK ve ÖSO, Afrin'in Umranlı, Meydan Ekbez ve Bendirek köylerini  teröristlerden temizledi.
 
Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, harekat kapsamında  terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu teröristlerin etkisiz hale  getirilmesine yönelik kara ve hava operasyonları devam ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenmedik yakınlaşma!
Beklenmedik yakınlaşma!
"Biri karım biri metresim"