Mehmed Bir Cihan Fatihi ne zaman başlayacak, oyuncuları kim sorularına bu haberimizde cevap vermeye çalıştık. Geçtiğimiz haftalarda ilk tanıtım videosu ile büyük beğeni toplayan Kanal D'nin iddialı yapımı Mehmed Bir Cihan Fatihi için geri sayım başladı.

Dizinin kadrosunda Kenan İmirzalıoğlu, Çetin Tekindor, Gürkan Uygun ve Büşra Develi gibi önemli isimler bulunuyor. Mehmed Bir Cihan Fatihi ile ilgili değerlendirmede bulunan ünlü tarihçi İlber Ortaylı ise Kenan İmirzalıoğlu'nun performansından övgüyle söz ederken, bir de uyarıda bulundu.

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ YENİ FRAGMAN

Şimdiden büyük yankı uyandıran Mehmed Bir Cihan Fatihi'nin yeni fragmanı yayınlandı. Bizans İmparatorluğu'nun kalbi Konstantiniyye'nin İslam toprağı için paslı bir çivi ve o şehrin fethinin en büyük müjde olduğunu söyleyen Sultan Mehmed Han ile bu hayalin boş olduğunu savunan Çandarlı Halil Paşa'nın karşı karşıya geldiği sahne heyecan yaşattı. Savaş meydanındaki Sultan Mehmed Han'ın görüntüleri ile birlikte zırhını giydiği sahnedeki sözleri de herkesi derinden etkiledi: "O şehri alamaz dediler... Ben bu saatten sonra ya hakkımı alırım ya başımı veririm. Beni seven arkamdan gelsin!"