Aman dikkat! Bunu yapana 500 Bin TL ceza kesiliyor

Son Dakika Gündem Haberleri

Aman dikkat! Bunu yapana 500 Bin TL ceza kesiliyor
Aman dikkat! Bunu yapana 500 Bin TL ceza kesiliyor Editör
Advert

İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, beyaz trüf  (Tuberborchii) mantarı arayan kişilere karşı, koruma ve denetim faaliyetlerine  hız verildiği bildirildi.
 
Açıklamada, Türkiye'de çok bilinmeyen ancak ticari değeri yüksek olan  beyaz trüf mantarının kilosunun 250 avroya satıldığı belirtildi.

Bir İtalyan vatandaşının, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk  alanındaki Trakya Bölgesi'ndeki ormanlardan kaçak olarak topladığı 28 kilo 960  gram beyaz trüf mantarını, yurt dışına izinsiz çıkarmak isterken Hamzabeyli  Gümrük Kapısı'nda yakalandığı kaydedilen açıklamada, söz konusu kişiye 466 bin  509 lira para cezası kesildiği ifade edildi.
 
Bu olayın ardından İstanbul Orman Bölge Müdürlüğünce, devlet  ormanlarında kaçak yollarla trüf toplayanlara karşı koruma ve denetim  faaliyetlerine hız verildiği aktarıldı.


 
Açıklamada, görüşlerine yer verilen İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep  Ateş, Türkiye'deki önemli doğal zenginliklerden ve kıymetli bitki türlerinden  olan trüf mantarından sürdürülebilir faydalanma ilkesine zarar verecek kanunsuz  müdahalelere izin vermeyeceklerini kaydetti.
 
Bu yola tevessül edenlerin en ağır şekilde cezalandırılacağını  belirten Ateş, orman köylülerine, özellikle köpekle dolaşan yabancıları,  yetkililere bildirmeleri konusunda çağrıda bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenmedik yakınlaşma!
Beklenmedik yakınlaşma!
"Biri karım biri metresim"