Sıcak Gelişme AB talimat verdi! Hamleye hazırlanıyor

Son Dakika Gündem Haberler

Sıcak Gelişme AB talimat verdi! Hamleye hazırlanıyor
Sıcak Gelişme AB talimat verdi! Hamleye hazırlanıyor Editör
Advert

Avrupa Birliği sosyal medya ve internet üzerinde yayınlanan terör propogandaları içeren paylaşımlara yönelik adım atmaya hazırlanıyor.
 
Google ve Facebook gibi platformlarda yer alan özellikle terör unsurları içeren paylaşımlarla birlikte çocuk tacizi, şiddet ve terörizmle ilgili içeriklerin 1 saat içinde kaldırılması yönünde bir önlem geliştiriyor.

CEZA UYGULAMASI GÜNDEMDE
 
Son dönemde özellikle sanal ortamında artış gösteren siber şiddete karşı harekete geçen AB, bu tür paylaşımların 1 saat içerisinde kaldırılmasını amaçlayan bir girişim ile önlem almaya hazırlanıyor.
 
Paylaşımların kaldırılmaması durumunda cezai işlem uygulayacak olan AB, Google ve Facebook gibi sanal devlere karşı para ve erişim cezası uygulamayı planlıyor. 
 
BİLİRKİŞİLER TEPKİLİ
 
AB'nin bu yönde atacağı adım her ne kadar olumlu olarak gözükse de siber bilişim uzmanları bu duruma karşı tepkililer. Hosting hizmeti veren bir firmanın yetkilileri konuya ilişkin yaptıkları açıklamada, ''Bir saat çok kısa bir süre hosting hizmetlerinin buna nasıl cevap vereceğini bilmiyoruz.'' ifadesini kullandı.
 
Avrupa Birliği Güvenlik Konseyi'nden Julian King ise karşı yönde yaptığı açıklamada, ''Bir çok büyük platform zaten önerdiğimiz formülü uyguluyor. Bu imkansız değil.'' dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İddialı Dizi Yüzleşme 4'üncü Bölümle Final Yapıyor
İddialı Dizi Yüzleşme 4'üncü Bölümle Final Yapıyor
Beklenmedik yakınlaşma!
Beklenmedik yakınlaşma!