Zeytin Dalı'yla ilgili skandal paylaşımlar yapan HDP'li vekillere fezleke

Zeytin Dalı Harekâtı için sosyal medyada terör örgütü propagandası yapan HDP'li 3 vekil hakkında hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığına gönderildi.

Zeytin Dalı'yla ilgili skandal paylaşımlar yapan HDP'li vekillere fezleke
Zeytin Dalı'yla ilgili skandal paylaşımlar yapan HDP'li vekillere fezleke Editör
Advert

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle HDP Milletvekilleri Adem Geveri, Bedia Özgökçe Ertan ve Lezgin Botan hakkında "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan fezleke düzenleyerek TBMM'ye iletilmesi için Adalet Bakanlığına gönderdi.

HDP'li 3 vekil için fezleke Adalep Bakanlığına gönderildi

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, " Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, ülkenin güvenliği ve bölge halkının huzuru için Suriye'nin Afrin bölgesine yönelik uluslararası hukuk çerçevesinde icra edilen Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin sosyal paylaşım sitelerinde, yürütülen operasyonlara dair terör örgütü ve gruplarını destekleyici mahiyette müzahir yazılı ve görsel paylaşımlarda bulundukları tespit edilen 26. Dönem HDP Van Milletvekilleri Adem Geveri, Bedia Özgökçe Ertan ve Lezgin Botan hakkında 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan fezleke tanzim olunarak, Adalet Bakanlığına gönderildiği" duyuruldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenmedik yakınlaşma!
Beklenmedik yakınlaşma!
"Biri karım biri metresim"