Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Zeytin Dalı Harekatı açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ''Sivillerin Afrin'den çıkartılması konusunda YPG'nin ortaya çıkarttığı bir takım engeller var'' dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Zeytin Dalı Harekatı açıklaması
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Zeytin Dalı Harekatı açıklaması Editör
Advert

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Beştepe'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Kalın'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Afrin operasyonunun DEAŞ'la mücadeleyi yavaşlattığı beyanlarını görüyoruz. Afrin operasyonu DEAŞ'la mücadele için engel değil. Amaç Suriye topraklarının bütün terör örgütlerinden temizlenmesi. Afrin operasyonu Batılı ülkeler için de samimiyet testidir.

Sivillerin Afrin'den çıkartılması konusunda YPG'nin ortaya çıkarttığı bir takım engeller var. YPG/PYD Afrin'i ikinci Kandil yapmaya çalışıyor. Ama bu girişim engellendi. Menbiç'teki bir grup YPG'li Afrin'e kaydırılıyor.

 

DOĞU GUTA'DA YAŞANANLAR

Rejimin ihlalleri devam ediyor. Doğu Guta bağlamında şunun altını çizmek isterim, bu konudaki hem bizim daha önce insani yardımlar konusunda yaptığımız çalışmalar hem de şu anda Sayın Cumhurbaşkanımızın yürüttüğü diplomasi çalışmaları çerçevesinde netice almak için bütün imkanları seferber etmiş durumdayız

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyorum sadece kadınların değil bütün erkeklerin de çünkü o günü herkesin sahiplenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Kadına yönelik şiddetin önlenmesi noktasında küresel farkındalık oluşturması için vesile olmasını da diliyorum.''

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İddialı Dizi Yüzleşme 4'üncü Bölümle Final Yapıyor
İddialı Dizi Yüzleşme 4'üncü Bölümle Final Yapıyor
Beklenmedik yakınlaşma!
Beklenmedik yakınlaşma!