Muhabire cinsel taciz: Onun karısı, benim...

Muhabire cinsel taciz: Onun karısı, benim metresim olursun!

Muhabire cinsel taciz: Onun karısı, benim...
Muhabire cinsel taciz: Onun karısı, benim... admin

BBC'den Farida Rustamova'yı elle taciz eden üst düzey Rus siyasetçi Leonid Slutsky, erkek arkadaşı olduğunu söyleyen muhabire "Harika, onun karısı, benim metresim olursun" diye cevap verdi.

 

BBC Rusça Servisi'nden Farida Rustamova, üst düzey Rus siyasetçi Leonid Slutsky'nin cinsel tacizine uğradığını açıkladı.

RUS VEKİL, İDDİALARI REDDETTİ

Rustamova, Slutsky'yi açıkça uygunsuz davranışta bulunmakta suçlayan üçüncü gazeteci. Duma üyesi Slutsky, suçlamaları reddetmiş ve şikayetçi kadınları iftira suçlamasıyla mahkemeye vermekle tehdit etmişti.

BBC, SES KAYITLARINI YAYIMLAMADI

Rustamova bir yıl önce yaşanan olay sırasında ses kayıt cihazını çalıştırarak konuşmaları kaydetti.
 
BBC ses kaydını yayımlamamaya karar verdi.
 
Olay, Farida Rustamova'nın 24 Mart 2017'de Fransız Cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen'in Rusya ziyareti konusunda yorum almak için Duma'nın Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Leonid Slutsky'yle parlamentodaki ofisindeki görüşmesi sırasında meydana geldi.

"BENİ ÖPMEK İSTEMİYOR MUSUN?"

Görüşme sırasında Slutsky beklenmedik bir şekilde konuyu değiştirdi ve Rustamova'ya BBC'den ayrılıp kendisi için çalışmak isteyip istemediğini sordu.
 
Rustamova teklifi reddettiğinde de "Benden uzaklaşmaya çalışıyorsun, beni öpmek istemiyor musun, duygularımı incitiyorsun" dedi.
 
"ONUN KARISI, BENİM METRESİM OLURSUN"
 
Ses kaydında Rustamova'nın bir erkek arkadaşı olduğunu ve evlenmeyi umduğunu söylediği duyuluyor. Slutsky ise "Harika, onun karısı, benim de metresim olursun" diyor.
 
ELİNİ ALT BÖLGESİNDE DOLAŞTIRDI
 
BBC Muhabiri daha sonra Slutsky'nin kendisine yaklaştığını ve kendi ifadesiyle "elini, avucunun içini alt bölgesinde dolaştırmaya başladığını" söylüyor.
 
Rusya'da cinsel taciz Rustamova "Ne olduğunu anlamadım. Ne diyeceğimi bilemiyordum ve garip sesler çıkartıyordum. Donup kaldım. Bir daha oraya gelmeyeceğimi, bana elle sarkıntılık ettiğini söyledim." diyor.

"BEN SARKINTILIK ETMEM"
 
Slutsky ise ses kaydında Rustamova'nın olanları tanımlama biçimine katılmıyor.
 
Slutsky "Ben sarkıntılık etmem. Yani, tamam, birazcık. Sarkıntılık etmek çirkin bir ifade" diyor.
 
BBC, 24 Mart 2017'de yaşanan olayla ilgili olarak Slutsky'den yorum yapmasını istedi ancak Rus siyasetçi herhangi bir yanıt vermedi.
 
EDİTÖR YARDIMCISI VE PRODÜKTÖR DE CİNSEL TACİZLE SUÇLADI
 
Rustamaova'nın dışında RTVI'nın editör yardımcısı Yekatarina Kotrikadze ve TV Rain prodüktörü Daria Zhuk da, son iki haftada Leonid Slutsky'yi cinsel açıdan uygunsuz davranışlarda bulunmakla suçladı.
 
PUTİN "SİYASİ KOMPLO" DEMİŞTİ
 
Slutky geçen hafta Rusya lideri Vladimir Putin'in parlamentodaki konuşmasının ardından skandal konusunda, bunun bir siyasi komplo olduğunu söylemişti.
 
Slutsky, BBC muhabirlerine açıklamasında "Bunları onlara yazdırıyorlar. İnsanlar başkanı da dahil, Dış İlişkiler Komitesi'nin otoritesinin artmasından rahatsız. Bu tipik bir örnek. Bu sipariş gazetecilik otoritemizi azaltmak yerine daha da arttırdı" demişti.
 
Rusya Parlamentosu'nun alt kanadı Duma, Slutsky'nin suçlu olup olmadığının kanıtlanmadığını vurguladı ve iddia sahiplerini parlamentonun etik komitesine başvurmaya çağırdı.
 
RUSTAMOVA, ETİK KOMİTESİYE VERECEĞİ İFADEYİ HAZIRLIYOR
 
Rustamova şu anda etik komitesine vereceği ifadeyi hazırlıyor. Muhabir, Slutsky'nin son bir yılda herhangi bir özür dileme girişiminde de bulunmadığını söylüyor.
 
Rus yasalarında cinsel tacizle ilgili bir yasal düzenleme bulunmuyor.
 
Dahası, Duma üyesi Oksana Pushkin'e göre, zorla girişilen cinsel faaliyetleri yasaklayan ceza yasasının 133. maddesi "aslında işe yaramıyor".
 
BBC Türkçe

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018'in En Çok Kazanan Modelleri Belli Oldu
2018'in En Çok Kazanan Modelleri Belli Oldu
İlişki Haritası Sosyal Medyada Olay Oldu
İlişki Haritası Sosyal Medyada Olay Oldu