Büyük müjde! Devlet hepsinin tazminatını ödeyecek...

Son Dakika Gündem Haberleri

Büyük müjde! Devlet hepsinin tazminatını ödeyecek...
Büyük müjde! Devlet hepsinin tazminatını ödeyecek... Editör
Advert

Afrin'deki terör hedeflerine yönelik yapılan sınır ötesi  operasyonlarda görev alan Türk Silahlı Kuvvetleri personeline tazminat verilecek.
 
Bakanlık tarafından sınır ötesi operasyonlarda görevlendirilen TSK  personeline tazminat ödenmesi yönelik geçen sene yasal düzenleme yapılmıştı.  Düzenlemenin ardından ilk olarak Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik  yapılan Fırat Kalkanı Harekatı'na katılan Mehmetçik'e sınır ötesi tazminatı  verildi.

Söz konusu uygulama, diğer sınır ötesi harekatların yanı sıra Zeytin  Dalı Harekatı'na katılan TSK mensupları için de hayata geçirildi. Milli Savunma  Bakanlığının söz konusu personele ilişkin ödeme talimatları, kuvvet  komutanlıklarına gönderildi.
 
Ödemeler subay, astsubay, uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve erler ile  erbaş ve erleri kapsayacak. Tazminatın aylık ödeme tutarı, gösterge rakamının  memur aylık katsayısıyla çarpılarak hesaplanacak. Tazminat, sınır ötesinde görev  yapılan günlerle orantılı olarak ödenecek. Ödeme, görev yapılan ayı takip eden  ayın 15'inde, aylıklarla birlikte yapılacak.
 
Sınır ötesi görevler kapsamında, görev uçuşuna fiilen katılan  pilotlarla görevi desteklemek amacıyla hava aracında fiilen görev yapan  personele, göreve iştirak ettikleri günlerle orantılı olarak tazminat ödenecek.
 
Sınır ötesi görevlere fiilen katılan yüzer unsurlar emrinde görevli  personele, Türk karasuları dışında görev yapılan süreyle orantılı olarak tazminat  ödenecek.
 
Sınır ötesinde yürütülen görev sırasında şehit olan personel için  ödemeler, kuvvet komutanlıkları üzerinden şehidin dul ve yetimlerine yapılacak.  Dul ve yetim bulunmaması durumunda ise tazminat ödemeleri, şehidin kanuni  mirasçılarına yapılacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İddialı Dizi Yüzleşme 4'üncü Bölümle Final Yapıyor
İddialı Dizi Yüzleşme 4'üncü Bölümle Final Yapıyor
Beklenmedik yakınlaşma!
Beklenmedik yakınlaşma!