İşte interneti sallayan soruların cevabları

Popülerleşen bu zeka testini 100 kişiden biri çözebiliyor. Bu soruyu yanıtlayanlar diğerlerinden farklı düşünüyor.

İşte interneti sallayan soruların cevabları
İşte interneti sallayan soruların cevabları Editör
Advert

SORU 1 CEVABI

Katil 3 numaralı, kolunda alçı olan adam. Çünkü, kolundaki sargının içinde silahını rahatlıkla gizleyebilir. Ayrıca kolu sarılı bir adamın tişört ve ceket bakmak için mağazada olması, asıl düşüncesinin başka olduğunu düşündürebilir.

Bütün bunların yanında kasiyer ve kasada para ödeyen adam sağ ellerini kullanmaktadır. Cinayete kurban giden adamın sağ tarafından vurulduğunu düşünürsek bunu sol elini kullanan bir adamın yaptığı sonucuna ulaşabiliriz. 3 numaradaki adam solaktır.

SORU 2 CEVABI

Bu resim diğerlerinden biraz daha farklı. Çünkü detaylar olayın cinayet olduğu açısından da yorumlanabilir, intihar olduğu açısından da.Cinayet olduğunun ispatları:Odada boğuşma olduğunu gösteren kanıtların olması. Bardağın durduğu yerden adamın solak olduğu görülmesi ama silahın sağ tarafa düşmüş olması.

Arka tarafta açık pencereden kaçtığını düşünebileceğimiz başka birinin kaçtığının görülmesi.İntihar olduğunun ispatları:Duvardaki ekrandan adamın iflas ettiğini anlamamız.

Sarhoş olan adamın odayı dağıtıp, içki şişesini duvara doğru fırlatıp kırmış olabileceği düşüncesi. Masadaki intihar notu. Ayrıca dışarıdaki adamın pencerenin açık olduğu yöne değil de diğer tarafa doğru koşuyor olması.Dolayısıyla hangi sonuca ulaştıysanız, doğrusunuz.

SORU 3 CEVABI

"A" resmindeki adam çocuğu tutuyor ama diğer resimlerde çocuk adamın elini tutuyor. Bu yüzden "A" resmindeki adamın çocuğu kaçırdığı sonucuna ulaşabiliriz.

SORU 4 CEVABI

Bu olay cinayet. Masadaki saatin kırılması odada boğuşma olduğunu gösteriyor. Ayrıca 2 tane su bardağı detayı da odada ölen adamın haricinde bir kişi daha olduğu sonucuna ulaştırıyor.

Bütün bunların yanında yataktaki kitap ve defterden adamın kitap okuduğu ve bazı notlar aldığını anlayabiliriz.

Ancak masanın üstündeki intihar notunun başka bir kalemle yazılması da şüphe çeken diğer bir unsur. Son olarak, adamın koltuk değneklerinin asıldığı yerden uzakta durması olayın intihar olmadığının ispatı.

SORU 5 CEVABI

Bu olay cinayet. Ofisteki eşyaların etrafa saçılması bir boğuşma olduğunun göstergesi. Aynı zamanda kurşun yarası intiharların genelinde olduğu gibi adamın başında değil, göğsünde.

Son olarak, masadaki telefonun konumundan ve kalemin düştüğü yerden adamın solak olduğunu anlıyoruz ancak silah sağ elinden düşmüş gibi duruyor.

SORU 6 CEVABI

Sherlock, notta takivimdeki aylara karşılık gelen numaralar yazdığını keşfeder. "B" harfi hızlıca yazıldığı için aslında "8" yazılmak istenmiştir.

Bundan dolayı İngilizce 7-8-9-10 ve 11. aylara karşılık gelen: July, August, September, October, November kelimelerinin baş harfleri J-A-S-O-N katili ele veriyor.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İddialı Dizi Yüzleşme 4'üncü Bölümle Final Yapıyor
İddialı Dizi Yüzleşme 4'üncü Bölümle Final Yapıyor
Beklenmedik yakınlaşma!
Beklenmedik yakınlaşma!