İran'dan ABD'ye 'uranyum' tehdidi

İran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Salihi, ABD başta olmak üzere Batılı ülkelerin nükleer anlaşmadan çekilmesi halinde günler içerisinde uranyumu yüzde 20 zenginleştirebileceklerini bildirdi.

İran'dan ABD'ye 'uranyum' tehdidi
İran'dan ABD'ye 'uranyum' tehdidi Editör
Advert

İran merkezli Tasnim Haber Ajansı'nın haberine göre İran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Ali Ekber Salihi, Millî Nükleer günü münasebeti ile hazırlanan 83 eserin yakın zamanda yayımlanacağını belirterek nükleer enerjinin İran için önemine değindi.

Salihi, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile yapılan nükleer müzakerelerde ABD'nin nükleer anlaşmadan çıkma ihtimaline karşı önlemler aldıklarını belirterek, "Devrim Muhafızlarından gelecek olan izin ile 4 gün içerisinde uranyumu yüzde 20 oranında tekrar zenginleştirebiliriz. Uranyumun 4 gün içerisinde böyle bir oranda zenginleştirilmesi ABD için çok fazla mesaj taşımakta" dedi.

Batının İran’daki nükleer çalışmalardan haberdar olduklarını ve İran'ın hali hazırda hangi aşamada olduklarını çok iyi bildiklerini de sözlerine ekleyen Ali Ekber Salihi, "Fransa'nın Washington büyükelçisi nükleer anlaşmadan ABD'nin çıkması durumunda, İran'ın tekrar başa dönmesine karşın ne yapacaklarını endişe ile sormakta" ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İddialı Dizi Yüzleşme 4'üncü Bölümle Final Yapıyor
İddialı Dizi Yüzleşme 4'üncü Bölümle Final Yapıyor
Beklenmedik yakınlaşma!
Beklenmedik yakınlaşma!