Son Dakika CHP Anket Yaptırdı! İşte Öne Çıkan Aday

Son Dakika Gündem Haberleri

Son Dakika CHP Anket Yaptırdı! İşte Öne Çıkan Aday
Son Dakika CHP Anket Yaptırdı! İşte Öne Çıkan Aday Editör

CHP, 24 Haziran'da yapılması planlanan  cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçiminde izleyeceği yöntemi, Parti  Meclisi (PM) toplantısı ile belirleyecek. 
 
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, uzun süredir erken seçim  beklentisinde olan CHP'de, seçim için 24 Haziran tarihinin açıklanması ile  hareketlilik yaşanıyor.

Şu ana kadar cumhurbaşkanı adayını açıklamayan CHP'de, milletvekili  adaylarının belirlenmesinde uygulanan yüzde 85 ön seçim şartının uygulanması ise  zor görünüyor.
 
Zaman darlığı nedeniyle hızlı hareket etmesi gereken partinin  izleyeceği yöntem de PM ile belirlenecek. PM'nin gelecek hafta salı günü Genel  Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılacak MYK'nin ardından  toplanabileceği belirtiliyor.
 
Parti kulislerine yansıyan bilgilere göre, MYK'de alınacak karar ve PM  onayıyla milletvekili adayları merkez yoklaması yöntemiyle belirlenecek.
 
 Kılıçdaroğlu ismi öne çıkıyor
 
CHP'de cumhurbaşkanı adaylığı için de kamuoyu yoklamaları ve anketler  yaptırılıyor. Bu anketlerde ise ağırlıklı olarak Kemal Kılıçdaroğlu isminin öne  çıktığı öğrenildi.
 
Parti yönetiminin de başka bir isim yerine Kılıçdaroğlu'nun  adaylığından yana olduğu biliniyor.
 
Nitekim bu görüşünü defalarca dile getiren CHP Sözcüsü Bülent Tezcan,  bugün de bir televizyon programında bu soruya, "Bana göre CHP içinde en büyük  aday Kemal Kılıçdaroğlu'dur." yanıtını verdi.
 
Yine parti kulislerine yansıyan bilgilere göre, CHP'nin cumhurbaşkanı  adayı en geç 15 gün içinde netleşecek ve açıklanacak.
 
Öte yandan, CHP'nin seçim beyannamesinin hazırlanması için de  hazırlıklara başlandığı öğrenildi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin açıklamada bulundu. 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan basın mensuplarının sorularını cevaplayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin cumhurbaşkanı adayına partinin karar vereceğini söyledi.

Muhabir : Barış GündoğanYayınlayan : Sefa Salantur

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
65 yaşındaki oğlunu genç bi adamla uygunsuz bi şekilde yakalayınca! Drenaj borusuna atmıştı!
65 yaşındaki oğlunu genç bi adamla uygunsuz bi şekilde yakalayınca! Drenaj borusuna atmıştı!
Cinsiyet değiştirmeden önce yaptığı meslek şaşırttı
Cinsiyet değiştirmeden önce yaptığı meslek şaşırttı