Başbakan Yardımcısı Bozdağ'dan İnce'ye FETÖ elebaşı Gülen yanıtı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, seçimlerden sonra FETÖ elebaşı Gülen'in iadesini isteyeceğiz sözlerine yanıt verdi. Bozdağ, Sizi ABD'den arayan her kimse yalan söylüyor. Bizim talebimizde bir eksiklik yok.Siz de yalancı şahitlik ediyorsunuz" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ'dan İnce'ye FETÖ elebaşı Gülen yanıtı
Başbakan Yardımcısı Bozdağ'dan İnce'ye FETÖ elebaşı Gülen yanıtı Editör

CHP' nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem  İnce' nin, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in ABD'den usulüne uygun şekilde istenmediği iddiasıyla ilgili, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Adalet Bakanlığı'ndan peş peşe açıklamalarg eldi.  Bekir Bozdağ,  sosyal medya hesabından sert açıklama yaptı.  Bozdağ, "Gülen'in iade için geçici tutuklanması ve iade taleplerinde,bir eksiklik ya da  yanlışlık yoktur" dedi.

 Başbakan Yardımcısı Bozdağ' ın yaptığı açıklamada şu ifadeler  yeraldı; "CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, ABDden arandığını ve kendisine, Türkiyenin teröristbaşı F. Gülenin iadesi için usulünce başvuruda bulunmadığını, söylendiğini dün bir TVye açıkladı.

Ama arayanın kim olduğunu,açıklamadı. Sayın İnce,keşke ABDden arayanın dediğinin doğru mu yalan mı olduğunu tespit için Adalet Bakanlığını arayıp işin aslını/doğrusunu öğrenseydi,kendisini yalancının yalancı şahidi durumuna düşürmezdi.Belli ki Sayın İnce,ABDden arayana inanmış ve onun ağzıyla Türkiyeyi suçluyor. Sizi ABDden arayan her kimse,yalan söylüyor.

Siz de sorgusuz ABDden arayan yalancıya inanıp beyanını kamuoyu ile paylaşıyorsunuz. Kendinizi yalancıya gönüllü kullandırıyorsunuz,yalancıya yalancı  şahitlik yapıyorsunuz. Türkiyenin teröristbaşı ve 15 Temmuz Darbe Teşebbüsünün bir numaralı faili Güleni iade talebi, ABD ile Türkiye arasındaki ikili anlaşmaya uygundur. Teröristbaşı Gülenin iade için geçici tutuklanması ve iade taleplerinde,bir eksiklik ya da  yanlışlık yoktur.

Türkiye,FETÖ kurucusu ve yöneticisi ve 15 Temmuz 2016 Darbe Teşebbüsü dahil pekçok suçun bir numaralı faili teröristbaşı F. Güleni ABDden usulüne uygun talep etmiştir.  Türkiyenin talebinde, herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık yoktur. Herşey usule ve anlaşmaya uygundur. Türkiyenin talepnamesinde yer alan delillerin standardı da aramızdaki anlaşmanın aradığı delil standardını fazlasıyla karşılamaktadır.

ABD yönetimi,teröristbaşı F.Gülen hakkındaki Türkiyenin iade talebini ve eki delil dosyalarını,bugüne kadar ABD adli makamlarına göndermedi. Sayın İnce,siz,alenen yalan söylüyorsunuz veABDden arayan her kimse onun ağzından utanmadan ülkenize iftira ediyorsunuz. Klasör klasör gönderilen dosyalar, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız,Adalet Bakanlarımız,Dışişleri Bakanımızın görüşmeleri ve medyada yazılanlar,herşey ortada

"ABD' DEN ARAYANIN ADINI NEDEN GİZLİYORSUNUZ?"

Açıklamanın devamında şu ifadeler yeraldı"Bu gerçeklere rağmen söyleneni doğruluğunu tahkik etmeden ve hatta tahkike ihtiyaç duymadan kullanmanız,kendinizi alenen kullandırmanızdır.  ABDden arayan sizi kolayca kullanırsa,Allah muhafaza Cumhurbaşkanı olduğunuzda da ABDden arayanlar daima sizi kullanacak,demektir.

Sayın İnce, unutma ki Türk halkı kendini kullandıranı da başkalarının kullandığını da, yalancıyı da, müfteriyi de sevmez. Böylelerine lider gözüyle de bakmaz.Hele hele başka ülkeden telefonla arayanların kullandığını kukla olarak görür.

Kuklaları da Cumhurbaşkanı seçmez.Sayın İnce, sizi ABDden arayan ABDli mi Türk mü? Eğer arayan ABDli ise CIAdan mı yoksa FBIden mi veya Adalet Bakanlığından mı veyahut da başka bir ABDli mi? Sizi arayan Türk ise FETÖ üyesi mi veya FETÖ beslemesi mi ya da başkaca bir Türkiye düşmanı mı? Sahi kim?Sayın İnce, sizi ABDden arayanı neden açıklamadınız? Adının bilinmesinden bir çekinceniz mi var?Adının bilinmesinden yana bir endişeniz yoksa, bundan sonra açıklamayı düşünüyor musunuz? Yoksa adının bilinmesi size zarar mı verir? Sahi ABDden arayanın adını neden gizliyorsunuz? Milletin gözünün içine baka baka yalan söyleyen birini görmek isteyen Muharrem İncenin yüzüne bakmalıdır. Çünkü milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyor.Pes artık,pes. Bu kadarı da olmaz yahu!" 

ADALET BAKANLIĞI DA AÇIKLAMA YAPTI 

Bakanlıktan yapılan açıklamada İnce'nin iddasının gerçek dışı olduğu belirtilerek, FETÖ elebaşının iadesi için 7 ayrı talebin ABD'ye ilitelidği dile getirildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
65 yaşındaki oğlunu genç bi adamla uygunsuz bi şekilde yakalayınca! Drenaj borusuna atmıştı!
65 yaşındaki oğlunu genç bi adamla uygunsuz bi şekilde yakalayınca! Drenaj borusuna atmıştı!
Cinsiyet değiştirmeden önce yaptığı meslek şaşırttı
Cinsiyet değiştirmeden önce yaptığı meslek şaşırttı