Bugün çeyrek altın ve gram altın ne kadar oldu? 23 Mayıs güncel altın fiyatları…

Altın yüksek uçuşunu sürdürüyor. Bugün çeyrek altın ve gram altın ne kadar oldu? Cumhuriyet altını ve küçük altın kaç lira? soruları büyük merakla araştırılıyor. Gram altın 197,9 lira, çeyrek altın 323 lira ve Cumhuriyet altını 1.319 liradan işlem görüyor. Altın fiyatları 23 Mayıs Çarşamba günü de geçen hafta başlayan yükselişine devam ediyor. Finans Uzmanı İslam Memiş, yurt içi piyasalarda dolar/TL'nin 4,80'in üzerini gördüğü saatlerde, altının gram fiyatının da 200 liraya çıktığını kaydetti. İşte 23 Mayıs 2018 altında güncel durum...

Bugün çeyrek altın ve gram altın ne kadar oldu? 23 Mayıs güncel altın fiyatları…
Bugün çeyrek altın ve gram altın ne kadar oldu? 23 Mayıs güncel altın fiyatları… Editör

Altının gram fiyatı, bugünün ilk saatlerinde 200 lira sınırına kadar yükselmesinin ardından saat 09.45 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 1,68 artışla 197,9 liradan işlem görüyor.

Aynı dakikalarda Kapalıçarşı'da çeyrek altın 323 lira, Cumhuriyet altını da 1.319 liradan satılıyor.   İstanbul’un kalbinin attığı Kapalıçarşı’da ise altın fiyatlarında son durum nedir? İşte güncel çeyrek ve gram altın fiyatları…

23 MAYIS 2018 ALTIN FİYATLARI

GRAM ALTIN NE KADAR?

Altının gram fiyatı, günün ilk saatlerinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 200 lirayı test etmesinin ardından 197,9 lira seviyesinde dengelendi. Dün, dolar kurundan bulduğu destekle alış ağırlıklı bir seyir izleyen altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 1,93 değer kazancıyla 193,8 liradan tamamladı. Gram altın 198,12 liradan alınırken, 198,19 liradan satılıyor.

Asya piyasalarında satış ağırlıklı bir seyir izleyen altının ons fiyatı şu dakikalarda önceki kapanışına göre yüzde 0,1 azalışla 1.289,5 dolardan işlem görüyor.  AA Finans Analisti İslam Memiş, yurt içi piyasalarda dolar/TL'nin 4,80'in üzerini gördüğü saatlerde, altının gram fiyatının da 200 liraya çıktığını kaydetti.

Dolar kurunun, agresif ve sağlıksız yükselişini sürdürdüğünü ifade eden Memiş, “Altının gram fiyatının yeni hedefi 205 lira seviyesi olabilir. Altının ons fiyatının ise tepki alımlarıyla 1.300 dolar seviyesine kadar yükselebileceğini tahmin ediyoruz.” dedi.

ÇEYREK ALTIN:  Çeyrek altın ise 308,27 liradan alınırken 315,23 liradan satılıyor.

YARIM ALTIN: Yarım altın da 614,61’den alınırken 630,47 liradan satılıyor.

CUMHURİYET ALTIN: Cumhuriyet altını ise 1274,00 liradan alınıp 1286,00 liradan alıcı buluyor.

ALTIN NEDEN DEĞERLİ?

ALTIN NERELERDEN ÇIKARILIR?Altının geleneksel değerinin oluşmasında, az bulunmasından veya zor elde edilmesinden ziyade tabiatta katıksız, saf halde bulunması, dövülerek biçimlendirilebilmesi, havadan ve sudan etkilenmemesi, yani paslanmaması, kararmaması ve donuklaşmaması etkilidir. Bu sayede altın tarih boyunca çok güvenilir bir değer ölçüsü olarak kabul edilmiştir.

Tüm bunların dışında altını altın yapan diğer önemli özellikler olarak, sadece klorik ve nitrik asit karışımında (halk arasında altın suyu olarak bilinen) erimesi ve bunun dışında hiçbir asitten etkilenmemesi, kendi hacmindeki sudan 19 kere daha ağır olmasına rağmen çok yumuşak olduğundan kolayca işlenebilir ve inceltilebilir olması gösterilebilir.

Okyanus dipleri, akarsuların kumlu yatakları ve volkanik kuvarslar içerisinde altın madenleri yeryüzüne çıkar. Buralarda yeryüzüne çıkan altınların külçe halinde oldukları bilinmektedir. Sel yatağı kumlarının içerisinde ortaya çıkan altının kumdan ayırt edilmesi son derece kolaydır.

Yassı ve yuvarlak bir kap altını ayırt etmekte kullanılan bir araç ve gereçtir. Okyanus diplerinde ve nehir yataklarında altın bulmak için ise tarak makinelerinden yararlanılır. Küçük parçacıklar halinde bulunan altınlar kuvars kayalıklarında ortaya çıkarlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
FAIZLERI DÜŞÜRÜN     2018-05-23 Cumhurbaşkanım Doları düşürün Faiz oranları Çok Yüksek Vatandaş ihtiyaç Kredisi ve Taşıt Kredisi Faiz oranları yüzünden hacizlik Durumda Lütfen Merkez Bankasının müdürüne mi el Atıyon Bankalar Düzenleme Kurumuna Emir Vermeli Faizleri Düşürün Vatandaşın Halkın Faiz oranları yüzünden Anası Agliyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Selin Ciğerci'nin Fotoğrafı Sosyal Medyayı Salladı
Selin Ciğerci'nin Fotoğrafı Sosyal Medyayı Salladı
Paraguaylı Ana Paula Cespedes Mest Etti
Paraguaylı Ana Paula Cespedes Mest Etti