Kepçe Kulak Estetiği Ankara

​Kepçe kulaklar bir çeşit kulak deformitesidir. Kepçe kulak kulağın genelde kafa ile kulağın yaptığı açının arttığı bir durumdur.

Kepçe Kulak Estetiği Ankara
Kepçe Kulak Estetiği Ankara Editör

Kepçe kulaklar bir çeşit kulak deformitesidir. Kepçe kulak kulağın genelde  kafa ile kulağın yaptığı açının arttığı bir durumdur. Ayrıca kulakta kıvrımlarda eksiklikler olabilir. Ayrıca kulakta bazı bölgelerde de kafa ile yaptığı açının artmasına neden olan kıkırdak fazlalıkları bulunur.

Kulak  gelişimi genelde 7-8 yaş arası tamamlanır. Bu yaştan sonra doktor uygun görürse kepçe kulak estetiği Ankara ameliyatı yapılabilir.

Anestezi türü yaş grubuna göre değişir. Çocuklarda genel anestezi daha uygun bir anestezi olabilir. Operasyon yaklaşık 1-1.5 saat kadar sürer. Sonrasında hastanın genel durumu iyi ise taburcu edilir. Erişkinlerde ise kepçe kulak estetiği Ankara genelde lokal anestezi ile yapılır.

Kepçe kulak operasyonlarında genelde kulak arkasından kesi yapılır. Bu alanda belirgin izler kalmayabilir. Kulakta fazla olan kıkırdaklar çıkarılır. Eksik olan kıvrımlar oluşturulmaya çalışılır.özel dikişler konur.  Kulak arkaya dikişlerle tutturulur. Ameliyat sonrası bandaj taklılır. Genelde 2-3 hafta takılması istenir. Kulak arkası dikişler 10.günde alınır. Banyo için sorun yoksa 3.gün civarı izin verilebilir.

Sık gelen sorulardan biride kulaklarda açılma olup olmayacağıdır. Bu olasılık vardır. Kişinin önceki durumu önem kazanır. Örneğin aşırı derecede kepçeliği olanlarda bu risk daha fazladır. Yara iyileşmesi önemlidir. Bandaj kullanımı önemlidir. Kişi sonrasında doktor tavsiyesine uymazsa açılmalar olabilir. Bandaj kullanılmalıdır.

İple kepçe kulak estetiği Ankara da çok sık sorulmaktadır.  Kesi yapılmaz,  iplerle kulağı arkaya yatırma işlemidir. Her hasta için uygun değildir. . Tekrarlama yüzdesi yüksek olabilir. Kişisel tecrübe önem kazanır.

Kepçe kulak Ankara fiyatları değişkendir. Anestezi türü, yatış gerekip gerekmemesi önemlidir. Tibbi durumunuz önem kazanır. En doğru bilgi doktor muayenesi sonrası edinilir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
65 yaşındaki oğlunu genç bi adamla uygunsuz bi şekilde yakalayınca! Drenaj borusuna atmıştı!
65 yaşındaki oğlunu genç bi adamla uygunsuz bi şekilde yakalayınca! Drenaj borusuna atmıştı!
Cinsiyet değiştirmeden önce yaptığı meslek şaşırttı
Cinsiyet değiştirmeden önce yaptığı meslek şaşırttı