CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce Kayseri'de konuştu

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Dün Diyarbakır'daydım. Erdoğan diyor ki 'İnce'nin mitingine HDP'liler de gitmiş'. Erdoğan, benim mitingimde AK Partili kardeşlerim de vardı. Kimseyi ayırmıyorum, kimseyi dışlamıyorum." dedi

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce Kayseri'de konuştu
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce Kayseri'de konuştu Editör
Advert

Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap eden İnce, büyüme  rakamlarının açıklandığını anımsatarak, ortada hormonlu bir büyüme olduğunu  savundu.
 
İnce, 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağını ifade ederek, hiç kimseyi  ayırt etmeden, 81 milyonu uzlaştırmak, barıştırmak için, aynı çatı altında  toplamak için uğraştığını söyledi.

İnsanlara yalan söylemediğini belirten İnce, "Diyarbakır'da ne  söylüyorsam, Edirne'de  onu konuşuyorum. Dün Diyarbakır'daydım. Erdoğan diyor ki  'İnce'nin mitingine HDP'liler de gitmiş'. Erdoğan benim mitingimde AK Partili  kardeşlerim de vardı. Kimseyi ayırmıyorum, kimseyi dışlamıyorum. Bu ülkeyi  ekonomik olarak büyüteceğiz, büyümeyi de adil olarak bölüşeceğiz. Herkesi  kucaklayacağız." diye konuştu.
 
İnce, dünyanın büyük bir değişim yaşadığına dikkati çekerek, 10 yıl  sonra internet gözlüklerinin olacağını, sürücüsüz arabaların piyasaya çıkacağını,  herkesin gen haritasının çıkarılacağını, robotların insanların teknolojik  çocukları olacağını, uzay turizminin geleceğini anlattı.
 
"Türkiye'yi saygın bir hukuk devleti yapacağız"
 
Danıştay üyesinin kendisi hakkında twit attığına değinen İnce, şöyle  devam etti:

"Size söz veriyorum, Allah'ın izniyle cumhurbaşkanı seçildiğimizde  hiçbir hakim, savcı benim rakiplerime laf söyleyemeyecek, onlar işini yapacak.  Ben Yargıtay salonuna girdiğimde yargıçlar ayağa kalkmayacak. Yüksek yargıçlar  cumhurbaşkanı gelince ayağa kalkıyorsa onlar adalet dağıtamaz.

Benim  cumhurbaşkanlığımda gerekirse yargıçlar beni de yargılayacak. Türkiye'yi saygın  bir hukuk devleti yapacağız. Önce benim insanım inanacak buna, sonra dünya  inanacak."

"Tünelin ucunda ışık göründü." diyen İnce, şunları kaydetti:

"Yakıt bitmesin, biraz daha ateşleyin. Mitingden sonra bankaya  uğrayın, 5 lira, 10 lira fark etmez. Sonra hesabı açıklayacağız. Gönlünden kopan  vatandaşın parasıyla yapıyorum bu kampanyayı. Bir beyaz Türk var, bir de zenci  var. Bir saraylı var, bir de milletin evladı var. Erdoğan'ın hiçbir şeyi yerli  değil. Sarayın bahçesine hurma ağacı getirmiş, organik tarım her şey var. Size  GDO'lu yiyecekler, onlara organik yiyecek."

Kayseri'de yol boyu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın afişlerinde "Vakit  Türkiye vakti" yazdığını aktaran İnce, "Erdoğan ne zaman efelense ekonomik bir  kayba uğradık. 'Ey Rusya' dedi, turistler gelmedi. 'Ey Hollanda' dedi Petrol  Ofisini sattı. Almanya'ya yenilenebilir enerji ihalesini verdi. Uluslararası  arenada çakma bir kabadayı. Afişlere 'Vakit Türkiye vakti' yazmışlar, ona bir  slogan buldum, 'Vakit jübile vakti." ifadelerini kullandı.

Vatandaşlara seçim gününe kadar üç kişiyi ikna etmeleri ve sandıklara  sahip çıkmaları çağrısında bulunan İnce, kendisinin de oy kullandıktan sonra  Ankara'da Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) gideceğini sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İddialı Dizi Yüzleşme 4'üncü Bölümle Final Yapıyor
İddialı Dizi Yüzleşme 4'üncü Bölümle Final Yapıyor
Beklenmedik yakınlaşma!
Beklenmedik yakınlaşma!