Çalışma Bakanı Sarıeroğlu: Gençlerin ilk sigortalılıklarını başlatacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, 100 bin gence yazın çalışma imkanı hakkında, "Gençlerimiz hem ücret alıp aile bütçelerine, katkı sağlayacak, diğer taraftan en çok önem verdiğim konu ilk sigortalılıklarını da başlatmış olacağız" dedi.

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu: Gençlerin ilk sigortalılıklarını başlatacağız
Çalışma Bakanı Sarıeroğlu: Gençlerin ilk sigortalılıklarını başlatacağız Editör
Advert

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu 100 bin gence yazın çalışma imkanı hakkında açıklama yaptı.

Sarıeroğlu, "Gençlerimiz hem ücret alıp aile bütçelerine, kendilerinin özel olarak değerlendirmek istedikleri alanlarda kendilerini ifade edebilmelerine katkı sağlayacak, diğer taraftan en çok önem verdiğim konu ilk sigortalılıklarını da başlatmış olacağız" dedi.

Bakan Sarıeroğlu sözlerine şöyle devam etti:

"Her yıl 100 bin gencimizi sosyal çalışma programına dahil ederek hem toplumsal konularda farkındalıklarını arttırmayı, bu konularda gençlerimizin enerjisi ve sinerjisinden faydalanmayı hem de gençlerimizin okul hayatlarına maddi olarak bir katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

Burs ve kredi imkanlarımız var, aylık olarak asgari ücret üzerinden de katkımız olacak. 3 ay boyunca bu programdan faydalanmış olacaklar. 3 ay boyunca aldıkları ücret, bir sene boyunca burs ve kredi imkanlarından aldıklarından daha yüksek bir miktara tekabül ediyor."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İddialı Dizi Yüzleşme 4'üncü Bölümle Final Yapıyor
İddialı Dizi Yüzleşme 4'üncü Bölümle Final Yapıyor
Beklenmedik yakınlaşma!
Beklenmedik yakınlaşma!