Son Dakika Yeşilçam'ın Efsanesi Hastaneye Kaldırıldı

Son Dakika Gündem Haberleri

Son Dakika Yeşilçam'ın Efsanesi Hastaneye Kaldırıldı
Son Dakika Yeşilçam'ın Efsanesi Hastaneye Kaldırıldı Editör
Advert

Yeşilçam'ın efsanevi filmlerinde imzası olan Türker İnanoğlu, yaz tatilini geçirmek için gittiği Bodrum'da üzücü bir olay yaşadı. İnanoğlu, evinin merdivenlerinden inerken dengesini kaybederek bel kemiğini kırdı.

İSTANBUL'DA TEDAVİ ALTINA ALINDI

Yaşanan bu üzücü olay sonrası Türker İnanoğlu, Bodrum'dan İstanbul'a getirilerek tedavi altına alındı.

TÜRKER İNANOĞLU KİMDİR?

1936 yılında Safranbolu'da doğan İnanoğlu, ilkokul eğitimini Safranbolu'da, orta ve lise eğitimini İstanbul'da yaptı.

Yüksek öğrenimini Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu'nda yaparken, 1957 yılında yönetmen yardımcısı olarak sinema ile tanıştı.

Ö.Lütfi Akat ve Nişan Hançer'e on bir filmde asistanlık yaptı. 1958 yılında "Senden Ayrı Yaşayamam" adlı filmle yönetmenliğe başladı.

Yeşilçam'da çeşitli yapımcılara dokuz adet film çektikten sonra 1959'da kendi şirketi Erler Film'i kurdu. Erler Film bünyesi içinde bugüne dek 40 yıldır 167 adet siyah-beyaz ve renkli sinema filmi çekti.

Bunlardan 21 adedi Yunanistan, İtalya ve İran'la yapılan koprodüksiyon yapımlardır. Ayrıca ülkemizde uzun metraj ve belgesel çekimleri yapan Amerikan-Japon-Fransız-Alman yapımcıların yürütücü prodüktörlüğünü de yapmıştır.

Erler Film ülkemizde şu anda halen faaliyet gösteren en eski film şirketidir. Türker İnanoğlu bugüne dek 66 adet uzun metraj sinema filmine yönetmen olarak imza atmıştır.

Türker İnanoğlu Türker İnanoğlu Hastaneye Kaldırıldı Türker İnanoğlu Sağlık Durumu Türker İnanoğlu Son Dakika Türker İnanoğlu Kimdir Türker İnanoğlu Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başarılı Oyuncu Barış Aksavaş Çarpışma'ya Katıldı
Başarılı Oyuncu Barış Aksavaş Çarpışma'ya Katıldı
Ünlü şarkıcının görüntüleri internete sızdı!
Ünlü şarkıcının görüntüleri internete sızdı!