Muharrem İnce: Bakanlar Kurulu'na her partiden üye alacağım

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem ince, "Bakanlar Kurulunu sadece CHP'lilerden yapmayacağım, her partiden insanlar alacağım. Orada CHP'li, ülkücü, İYİ Partili, HDP'li, Saadet Partili olacak, AK Partili de olacak, herkes olacak, Türkiye'yi birleştireceğim. Ekibimle aylardır çalışıyorum, hatta bu çalışmalarım 7 yıllık çalışmadır. Erdoğan kendisine saray hazırlıkları yaparken ben Türkiye'yi iyi yönetme hazırlıkları yapıyordum." dedi.

Muharrem İnce: Bakanlar Kurulu'na her partiden üye alacağım
Muharrem İnce: Bakanlar Kurulu'na her partiden üye alacağım Editör
Advert

Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenen miting öncesi eşi Ülkü İnce ile  platforma çıkan Muharrem İnce, ardından "Denizle uyanıp, denizle uyuyan güzel  İzmir" sözleriyle meydandakilere seslendi. İnce, sahnenin önünde ve arkasında  birer milyon kişi olduğunu, arkadaki bölümde yer alan izleyicilere de seslenmek  için platformun arkasındaki panonun indirilmesini istedi

Panonun indirilememesi üzerine konuşmasına devam eden İnce,  izleyicileri önce Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, dün şehit olan Şehit Piyade  Onbaşı Çağatay Necati Dinç ve tüm şehitler için 1 dakikalık saygı duruşuna davet  etti.

İnce, kampanya süresince 49 günde 105. mitingini düzenlediğini,  izleyicilerin cep telefonları aracılığıyla sosyal medyadan canlı yayın yapmasını  istedi.

"Türkiye Cumhuriyeti'nde ilk kez bir seçimin kaybedeni olmayacak, yani  benim cumhurbaşkanlığımda 81 milyon kazanacak, kaybeden sadece anket şirketleri  olacak." ifadesini kullanan İnce, şöyle devam etti:

"Tayyip Erdoğan bile kaybetmeyecek, niye kaybetmeyecek... Çünkü benim  cumhurbaşkanlığımda dolar, faiz düşecek, enflasyon düşecek, milli gelir artacak.  Emekli cumhurbaşkanının maaşı da yükselecek. O da rahat edecek, her iktidarın  makbul insanları vardır. Her iktidar kendine yakın insanları makbul insan haline  getirmiştir. İlk kez bu seçimden sonra 81 milyon makbul insan olacak, herkes  makbul insan olacak.

Ve annelere söz veriyorum, AK Partili, CHP'li, İYİ Partili,  MHP'li,  HDP'li, Saadet Partili, Demokrat Partili annelere söz veriyorum. Sizin  çocuklarınızı iyi eğiteceğiz. Onlara matematik, onlara yabancı dil öğreteceğiz.  Onları üniversiteye gittiklerinde FETÖ benzeri tarikatların yurtlarına muhtaç  etmeyeceğiz."

İnce, fabrikaların bacasının tüteceğini, bütün okulların nitelikli  hale geleceğini, tarımda dışa bağımlılığın, gelir dağılımı adaletsizliğin sona  ereceğini kaydederek, "İhalede rekabet, işe alımda liyakat esas olacak, kimsenin  başörtüsüne bakmayacağız. Kimsenin sağcı mı, solcu mu olduğuna bakmayacağız.

Şu  anda kamuda görevli bürokratlara sesleniyorum. Hiçbiriniz korkmayın, eğer  liyakatla geldiyseniz, işinizin ehliyseniz göreve devam edeceksiniz ama eğer  kaymakam, valiyseniz ve AK Parti il başkanı gibi çalışıyorsanız sizin hiç  şansınız yok hiç." diye konuştu.

"Aradaki fark..."

"Recep Erdoğan ile Muharrem İnce arasındaki fark şu, Recep Erdoğan  saraylı, Muharrem İnce milletin evladı. 2002'de iş başına geldiğinde milletvekili  lojmanlarını satan ve apartman dairesine yerleşen Recep Tayyip Erdoğan daha sonra  Çankaya Köşkü'nü beğenmedi ve kendisine saray yaptırdı." diyen İnce, şunları dile  getirdi:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan halktan biri ve milletin adamı değil. Erdoğan  Rizelidir ama Rizeliliğinden bile utandı, Rize çayını beğenmedi, kilosu 4 bin 500  liraya beyaz çay içiyor. Erdoğan'ın yola çıktığı arkadaşlarından hiçbirisi artık  onun yanında değil.

'Kardeşim' dediği kim varsa herkesi yarı yolda bıraktı.  Esed'e, Abdullah Gül'e 'kardeşim' dedi, kime dediyse...16 yılda dost kalabildiği  bir kişi gösteremezsiniz. Erdoğan artık yorgun bir adam, heyecansız bir adam,  insanlara tepeden bakan bir adam, kibirli bir adam.

Aziz milletim bir yanda  yorgun bir adam, öbür yanda taze kan var taze kan... O artık hayalleri olmayan  bir adam. 2002'de 'adalet' diyordu, 'kalkınma' diyordu artık diyemiyor, benim  karşıma televizyona çıkamıyor. Erdoğan'ın aslına bakarsak çıraklığı fena değildi  ama ustalığı rezalet.

Mesela bir insan kendisine 'usta' der de nasıl olur da  'çırak' dediğinin karşısına çıkamaz. O zaman o usta değil çakma usta bu, çakma  usta. Sen nasıl dünya liderisin, senin cesaretin mi yok, bilgin mi yok, yüreğin  mi yok, gel karşıma Erdoğan gel."

Projelerini anlattı

Cumhurbaşkanı olunca yardımları kesmeyeceğini aksine doğum, gebelik,  dul maaşı, muhtaç asker ailesi yardımı, şartlı eğitim, öğrenci yardımı,  kaymakamlık bursu, yoksullara kira yardımı, engelli bakımı gibi yardımlara temmuz  ayında 100'er lira zam yapacağını ifade eden İnce, ekonomiden dış politikaya  kadrosunun hazır olduğunu, kadrosunu da yakında açıklayacağını belirtti.

İnce, muhalefetteki partilerin cumhurbaşkanı adaylarına "cumhurbaşkanı  yardımcılığı" için teklif götüreceğini ifade ederek, "Bakanlar Kurulunu sadece  CHP'lilerden yapmayacağım, her partiden insanlar alacağım. Orada CHP'li, Ülkücü,  İYİ Partili, HDP'li, Saadet Partili olacak, AK Partili de olacak, herkes olacak,  Türkiye'yi birleştireceğim. Ekibimle aylardır çalışıyorum, hatta bu çalışmalarım  7 yıllık çalışmadır. Erdoğan kendisine saray hazırlıkları yaparken ben Türkiye'yi  iyi yönetme hazırlıkları yapıyordum." dedi.

Cumhurbaşkanı seçildiğinde 48 saat içinde OHAL'i kaldıracağını, Merkez  Bankasının bağımsız bir para politikası uygulayacağını, siyasetten arındırılmış  bir ekonomi politikasını hayata geçireceğini, PKK ve FETÖ gibi terör örgütleriyle  mücadele edeceğini, sporu siyasetten arındıracağını kaydeden Yıldırım, "Bir hafta  içinde Suriye ile ilgili çalışmalar ve 100 gün içinde mutlaka Suriye'ye büyükelçi  atayacağım ve barış politikalarıyla Türkiye'de barış, bölgede, dünyada barış  politikalarıyla 4 milyon Suriyeliyi davulla zurnayla Suriye'ye göndereceğiz."  diye konuştu.

İnce, yargıdaki düzenlemelere hemen başlayacaklarını, özel hayatın  gizliliğinin esas alınacağını, 100 gün içinde hiç kimsenin telefonunun  dinlenmeyeceğini belirterek, KHK ile işinden uzaklaştırılan ancak hakkında dava  açılmayanların işe iade edileceğini, kapatılan askeri okulların açılacağını ifade  etti.

Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı döneminde yandaş değil, adam gibi  kendisini eleştirecek medya istediğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başarılı Oyuncu Barış Aksavaş Çarpışma'ya Katıldı
Başarılı Oyuncu Barış Aksavaş Çarpışma'ya Katıldı
Ünlü şarkıcının görüntüleri internete sızdı!
Ünlü şarkıcının görüntüleri internete sızdı!