İşte İzmir'den Gelen İlk Sonuçlar

Son Dakika Gündem Haberleri

İşte İzmir'den Gelen İlk Sonuçlar
İşte İzmir'den Gelen İlk Sonuçlar Editör
Advert

İzmir'de oy kullanan yaklaşık 2 milyon 700 bin seçmen sandıktan hangi sonucun çıkacağını merakla bekliyor. 24 Haziran İzmir seçimleri ile ilgili sonuçlar bölgeden çıkacak milletvekillerini ve Cumhurbaşkanı adaylarının alacakları oy oranlarına büyük bir etki yapacak.

Toplamda 3 milyon 227 bin 32 kayıtlı seçmenin olduğu İzmir ilinde YSK’nin güncel verilerine göre 9 bin 334 sandık kurulacak. İşte İzmir seçim sonuçları ile ilgili tüm bilgiler adayların ve partilerin aldıkları oy oranları...

“İzmir seçim sonuçları” ve Cumhurbaşkanlığı oy oranları 1. ve 2. bölgede kullanılan oylarda hangi isimlerin ve partilerin ön planda yer aldığını gösterecek. 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen seçimlerde 2 farklı pusulada tercihlerini belirtecek olan bölge halkı genel sonuçlara önemli bir katkı sağlayacak. İşte İzmir oy oranları ve önceki seçimlerde İzmir’de elde edilen sonuçlar…

28 milletvekilinin çıkacağı İzmir’de bir milletvekiline düşen nüfus 152 bin 845 olarak açıklandı. YSK’nın 24 Haziran 2018 seçimlerine ilişkin yaptığı paylaşıma göre İzmir 1. ve 2. bölgeden eşit olarak 14’er milletvekili çıkacak. Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Seçim Çevresi Sandık ve Seçmen Sayıları ile ilgili tüm bilgiler YSK’nın resmi internet adresi olan ysk.gov.tr’de bulunacak. İlgili sayfa üzerinden tüm illerin seçmen sayıları, çıkaracakları milletvekilleri ve kurulacak sandık sayılarına ulaşılabilecek.

12 EYLÜL 2010 REFERANDUMU İZMİR SEÇİM SONUÇLARI

2010 yılında anayasada değişiklik yapılmasına ilişkin görüşlerin oylandığı 12 Eylül referandumunda İzmir’de yüzde 63,7’lik oranında “Hayır” yüzde 36,3 oranında “Evet” oyu çıkmıştı. 1 milyon 430 bin 843 seçmenin “Hayır” dediği referandumda 816 bin 4 seçmen de “Evet” oyu vermişti.

10 AĞUSTOS 2014 İZMİR CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI

Yeni Cumhurbaşkanını belirlemek için sandık başına giden İzmir seçmeni yüzde 58,6 oranında Ekmeleddin İhsanoğlu, yüzde 33,4 oranında Recep Tayyip Erdoğan ve yüzde 8 oranında Selahaddin Demirtaş’a yönelik oy kullanmıştı.

1 KASIM 2015 GENEL SEÇİMLER İZMİR SONUÇLARI

Milletvekillerinin belirleneceği genel seçimlerde İzmir’de yüzde 45,9 oranında CHP, yüzde 31,7 oranında ise AKP oy almıştı. Başkanlık sisteminin oylandığı 2017 yılındaki son referandumda ise İzmir’de yüzde 68,8 oranında “Hayır” yüzde 31,2 oranında ise “Evet” oyu çıkmıştı.

İzmir hakkında kısa bilgi; İzmir Türkiye’nin 3’üncü büyük metropol kenti, önemli bir liman ve fuar merkezidir. Şehrin batı kıyısı deniz ile birlikte çeşme yarım adasına uzanır. İzmir, Türkiye’nin en büyük 2’inci limanını bünyesinde barındırır. Şehir 9 üniversiteye sahip olmasından dolayı eğitim yönünden de Türkiye’de tercih edilen şehirleri arasında 3’üncü sırada yer almaktadır.

İlçeleri; Aliağa, Balçova, Bayındır, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak,Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urlaİlçeleri; Aliağa, Balçova, Bayındır, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak,Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İddialı Dizi Yüzleşme 4'üncü Bölümle Final Yapıyor
İddialı Dizi Yüzleşme 4'üncü Bölümle Final Yapıyor
Beklenmedik yakınlaşma!
Beklenmedik yakınlaşma!